🚒 Co se aktuálně děje v hasičském sboru 🚒

16.3.2023 - REVIZE vyprošťovacích hydraulických sad🧑‍🚒🚒

|Děkujeme NORDSTAHL SERVIS s.r.o. za revizi obou vyprošťovacích hydraulických sad!

 


 

Březen 2023 - RUSALKA "pózovala"🧑‍🚒🚒

Rusalka 🚒
V odborné hatmatilce CAS 30 /8500/510 - S2VH (HSM 207)
Už nějakou dobu pomáhá starší sestře Popelce  (CAS 20) chránit majetek a životy v našem městě nebo přilehlém okolí. Pár dní si odsloužila i ve Hřensku. Jinak jí převážně můžete vidět u požáru, to je přesně práce pro ní. Ale ani jiné práce se nebojí.
Děkujeme za krásné fotky, pane Procházko 🤝
Rusalka je z dílny THT Polička

 


 

10.3.2023 - PESTRÝ VÍKEND💪🧑‍🚒🚒

Víte, jak zastavit masivní krvácení? My ano. Takových školení není nikdy dost!

Proběhla i potřebná kontrola všech agreátů.


 

25.2.2023 - VOZÍK JE HOTOVÝ 💪🧑‍🚒🚒

A krásně svítí :)

 


 

10.2.2023 - ŠKOLENÍ 💪🧑‍🚒🚒

Kosmonauti v hasičárně? Ale kdepak :)

Oděvy proti plynným a kapalným chemikáliím Ansell AlpaTec® Trellchem ® pro opakované použití poskytují dle typu komplexní účinnou ochranu proti průniku průmyslových chemikálií, bojových látek, radioaktivních částic a biologických látek. Některé modely poskytují navíc zvýšenou ochranu proti zášlehu plamene a zkapalněnému plynu a jsou určené do prostředí s nebezpečím výbuchu - ATEX Zóna 0 . 

 

 

 


 

7.2.2023 - KDYŽ JE KLID 💪🧑‍🚒🚒

No a když je klid, tak pracujeme na vozíku. Už máme hotový box na hadice. Popruhy vyrobila místní firma SUP (Pavel Sucharda) a  označení  na ně udělali kluci z RuStr51 🚒.

 

 

 


 

28.1.2023 - ZKOUŠÍME ŘETĚZY 💪🧑‍🚒

Dnes se zkoušelo nasazování řetězů 🚒.

 

 

 

 


 

ČINNOST JSDH LOMNICE NAD POPELKOU V ROCE 2022

Začátek roku 2022 pokračoval bohužel v režii Covid – 19 a všemu co to přinášelo. První dva měsíce se naše činnost omezovala pouze na zásahy. Výcviky jsme doháněli samostudiem a v době, kdy omezení skončila.
Dezinfikování vozidel, materiálu použitého u zásahu včetně prostor hasičské zbrojnice i používání ochranných prostředků se stalo rutinou.
Stejně jako v roce 202, tak ani v roce 2022, jsme nemohli uskutečnit některé tradiční akce, které pořádáme, nebo pomáháme při jejich pořádání, jako je například „Dětský den s hasiči“. Tentokrát to ale bylo z důvodu kapacitních.
Letošní rok byl pro sbor velice významný. Uplynulo 150 let od jeho založení, a tak jsme veškerou sílu a energii soustředili na uspořádání důstojné oslavy tohoto výročí. Vzhledem k bohatému programu a množství techniky, která se nám povedla soustředit u hasičské zbrojnice a okolních ulicích si myslím, že jsme to dokázali. Veřejnost i hasiči z širokého okolí, kteří se přišli podívat, si oslavu s námi všemi užili.
Další akce, které se povedlo uspořádat: „Den zdraví“, kde bohužel pořadatele zaskočilo počasí. Zajišťovali jsme průvod městem při oslavách 90 let Základní školy T. G. Masaryka.
Poměrně historickým milníkem také byla krajská soutěž ve vyprošťování osob při dopravních nehodách ve Frýdlantě, odkud se naše družstvo vrátilo s pohárem za první místo.
Další uskutečněná akce s dlouhou tradicí pořádaná v roce 2022 bylo společné cvičení součinnosti jednotek při průzkumu a vyhledávání nebezpečných látek a osob v zakouřené budově, kterou pravidelně absolvujeme a spolupořádáme s JSDH Nová Ves, která se letos uskutečnila v prostorách firmy TRANSCART s.r.o. v Lomnici nad Popelkou.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Lomnice nad Popelkou vyjela v roce 2022 k celkem 112 událostem. U těchto zásahů členové jednotky strávili celkem 293 hodin, po vynásobení počtem zasahujících se jedná o 1610,5 hodin.
Největším zásahem, kterého se naše jednotka zúčastnila v roce 2022, byl požár lesního porostu v Národním parku České Švýcarsko v lokalitě Malinový důl, který vypuknul 24.7.2022. My jsme na místě zasahovali nepřetržitě od 28.7.2022 do 1.8. 2022. Dalším zásahem, na který se nezapomíná, je určitě tragický požár pečovatelského domu v Libštátě, ve kterém přebývají i osoby se sníženou pohyblivostí. Událost se stala 9.12. 2022 v půl desáté večer. Naše jednotka na místo dorazila jako druhá. Okamžitě byly vyslány dvě průzkumné skupiny do budovy a zároveň zahájena evakuace seniorů. Zpočátku nouzově do společenské místnosti v budově a později byli transportováni do nedaleké základní školy. Evakuováno bylo 45 osob a jedna osoba požár bohužel nepřežila.
Bylo tedy i něco pozitivního v roce 2022? Něco by se snad našlo. A vlastně toho je docela dost.
Povedlo se nám dokončit úpravu prádelny, která nám kapacitně nestačila. Už nemusíme po každém větším zásahu tři dny prát po částech zásahové obleky. Přikoupila se ještě jedna pračka, do které se vejde celý zásahový komplet. Také máme již dvě sušící skříně, ve kterých se usuší obleky za několik hodin a po drobném vylepšení půjdou sušit i hadice a různá další výstroj.
Liberecký kraj nám částečně přispěl dotací na nákup ochranných prostředků, jako jsou zásahové oděvy, rukavice, obuv a také na přestavbu hasícího přívěsu. Jednalo se o 60 % z celkových nákladů 418 000,- Kč
Další a také nemalé prostředky byly investovány do náhrad za ušlé mzdy, výstroje, vybavení a oblečení členů jednotky a také do materiálního vybavení jednotky za věci poškozené nebo spotřebované při zásazích mimo katastr obce. Největší částka byla v roce 2022 samozřejmě za materiál poškozený v Českém Švýcarsku. Zde se jednalo o vice jak 273 000,- Kč, které nám byly nahrazeny v celé výši, a to i díky rychlému zpracování a vyčíslení škod vzniklých na technice a vybavení po návratu.
Za trvalou podporu patří náš dík vedení města Lomnice nad Popelkou( Lomnice nad Popelkou - oficiální profil města ), které naše potřeby chápe a snaží se nám, když je třeba, pomoci. Doufáme, že to tak bude i nadále, protože doba na nás klade stále větší nároky. Především na naše vybavení, které i přes neustálou údržbu a opečovávání, stárne. Jak nám letošní rok ukázal, doba jde dál a potřeby na zvládání zásahu se také vyvíjí. A tak i potřeba modernizace vybavení nebo možná doplnění vozového parku nás do budoucna nejspíš nemine.
Vypracoval velitel jednotky Stránský Martin st.

 

   

 

JEŽÍŠEK v podobě dotací a darů pro jednotku 🧑‍🚒


Dotace číslo 1. a co za to máme: 

* kukla otvor - OLIČEJ /NOMEX - DEVA (8ks)

* obuv zásahová HAIX FIRE HERO2 (5 párů)

* zásahový oblek GEPARD PREMIUM - KOMPLET (5ks)

* rukavice zásahové MARIS (8párů)

* zásahová přilba MSA Gallet F1X7 (4ks)

* osobní svítilny ADALIT L 30 + nabíječky  (4ks)

* svítilna XP LED integrovaná (k přilbě Gallet F2 XR) (8ks)

 

Dotace č.2 (výjezdy mimo katastr + náhrady za požár v Hřensku)

* kombinovaná proudnice D25 Debolite 150 (1x)

* Proudnice TURBO matic C52 (1x)

* Přechod C52/D25 (3x)

* Rozdělovač B-CBC (1x)

* Rukavice záchranářské MIWA (5x)

* Rukavice zásahové MARIS COMPACT (5x)

* Svítilna Survivor ATEX Li-lon (1x)

* Zásahový oblek GEPARD Premium kalhoty (3x)

* Zásahová obuv FIRE HERO 3 (1x)

Zásahová obuv HIXE Fire (1x)

* Zásahová hadice C52 s konc. AL/20m Techmatex (4x)

* Zásahová hadice C52 s konc. AL/20m Technolen Neon  (14x)

* Zásahová hadice C75 s konc. AL/20m Technolen Neon (7x)

* Zásahová hadice D25 s AL spojkou Technolen 3x/40m a 5x/20m 

 

Dotace č.3  Repase podvozku přívěsného vozíku + další prostředky na jeho renovaci

 

 

Dále byla zakoupena sušící skříň ROS 05

 

V průběhu roku 2022 b\lo dále zakoupeno další vybavení jako náhrada za již poškozené, či dosloužené věci po zásazích.

V roce 2022 jsme tedy proinvestovali víve jak 800 000 Kč

 

Finančně nás podpořil náš zřizovatel město Lomnice nad Popelkou. Moc za podporu děkujeme!

Další finanční prostředky poskytl formou dotací Liberecký kraj. Též děkujeme za podporu!

Od HZS Libereckého kraje jsme dostali darem sadu na hašení lesních požárů. Opět děkujeme za podporu!

 

 

Velice si vážíme všech poskytnutých finanččních prostředků a darů! DĚKUJEME!

   

 

148,149 a 150 Výroční schůze sboru dobrovolných hasičů v Lomnici nad Popelkou  10.12.2022

Schůze se účastnili zástupci z ostatníc SDH, jako jsou SDH Tuhaň, SDH Želechy, SDH Nová Ves, SDH Bradlecká Lhota, SDH Ploužnici SDH Košťálov, SDH Kundratice a OSH Semily. Dorazil také pan starosta Lomnice nad Popelkou Mgr. Josef Šimek. Za HZS Libereckého kraje dorazil Ing. Jakub Otmar.
Celou schůzí nás provedl starosta SDH Petr Volšička a velitel SDH Martin Stránský. Seznámili nás s akcemi za rok 2022.
Ta nejdůležitější proběhla v červnu a to byly oslavy 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů, dále jsme se také podíleli na Dnu zdraví, zajišťovali jsme průvod na oslavách 90 let ZŠ TGM, proběhl výcvik v zakouřených prostorách ve spolupráci s JSDH Nová Ves. Dále bylo zmíněno i vítězství na soutěži ve Frýdlantě.
Za rok 2022 (k 10.12.2022) jednotka vyjela k 106 výjezdům , strávila na místě zásahu celkem 283 hodin. Největší požár, kde jsme jako jednotka zasahovali byl lesní požár v Českém Švýcarsku. Jednotka zde zasahovala nepřetržitě od 28.7. do 1.8. Velitel s panem starostou poté rozdali medaile všem hasičům, kteří se zúčastnili tohoto požáru.
Medaile byla také předána bratru Stanislavovi Kordíkovi za 30 let ve funkci zapisovatele a jednatele a za velký přínos pro SDH. Tato funkce byla předána Markovi Vaňátkovi. Doufáme ,že ji bude vykonávat stejně dobře jako jeho předchůdce a při jeho začátku ve funkci podáme všichni pomocnou ruku.
Dále probíhala diskuse, kde si předávali slovo zástupci z ostatních jednotek a popřáli jednotce mnoho sil do dalších výjezdů.
Závěr večera probíhal v duchu volné zábavy.
Souhrn připravila
Zapisovatelka
Kamila Polachová


 

 

   

 

MINUTA TICHA  7.12.2022

Minutou ticha jsme dnes  v 15 hodin s vyjetou, blikající technikou a nastoupeni v zásahovém stejnokroji  uctili památku zesnulého hasiče z JSDH Skalice u České Lípy, který tragicky zahynul  při náročném zásahu v Arnultovicích.


ČEST JEHO PAMÁTCE. 🕯🕊

 

   

 

Školení - opakování první pomoci + zkouška agregátů 3.12.2022

Tohle je potřeba!

 

 

 

12.11.2022 - výcvik - pohyb v prostředí se sníženou viditelností 

V sobotu 12.11. proběhlo společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou každoroční výcvik. Výcvik byl  záměrem na pohyb v prostředí se sníženou viditelností. Letos nám na výcvik posloužila skladovací hala. 🤝🙂

 

 

   

 

Oslavy 90.výročí otevření školy v Lomnici nad Popelkou 🧑‍🚒 24.9.2022

Bylo nám ctí, že jsme i my mohli zajistit bezpečný průchod městem průvodu absolventů školy  při oslavách.

 

 

   

 

Školení hasičů  🧑‍🚒 23.9.2022

Dnešní školení bylo na téma:

Seznámení s podniky a jejich členitostí v působnosti naší jednotky

Konkrétně se jednalo o Domov pro osoby s poruchou autistického spektra Rváčov 

Po důkladném seznámení s budovou a areálem bylo i pro jednotku přichystané pohoštění.  Moc děkujeme :)

   

 

 

Výcvik  🧑‍🚒 21.9.2022

I o víkendu na sobě pracujeme. Tuto sobotu jsme prošli výcvikem, který simuloval podmínky nulové viditelnosti.

Naše hasičárna nám k tomuto účelu posloužila na výbornou :)

 

 

 

DEN ZDRAVÍ v Lomnici nad Popelkou 💪🧑‍🚒 14.9.2022

I my jsme se spolu s naší Popelkou  byli součástí Dne zdraví v lLomnici nad Popelkou. Počasí úplně nepřálo, ale i tak se bylo na zámku podívat dost návštěvníků, kteří si to nejen na nádvoří, kde jsme stáli my, ale i v prostorách zámku, kde byl připravený bohatý program, patřičně užili.

Tak zas za rok ahoj :)

 

   

 

Úklid po několikadenním zásahu v Hřensku 💪🧑‍🚒

Po úterním příjezdu z Hřenska musela začít ta nejméně populární část.

Ano,ano. Je to kompletní úklid vozidel.

Mytí, doplnění, pustit pračky atd atd 🙂
Rusalka byla taková pojízdná základna a VW T6 vozil družstva na střídání 🙂

 

 

 

 

   foto

 

POŽÁR v Hřensku 🧑‍🚒 - den po dni 24.7.- 2.8.2022

S rozsáhlým požárem Národního parku České Švýcarsko, který vypukl v neděli ráno 24.7.2022 a do čtvrtka zasáhl na 1000 hektarů, bojuje od čtvrtečního rána (28.7).i naše jednotka,společně s téměř 500 dalšími hasiči.

24.7.2022 - Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu kvůli požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko u Hřenska. V plamenech jsou asi dva hektary porostu. Na místě je 16 hasičských jednotek, požár pomáhá uhasit také policejní vrtulník a letadlo hasičské služby. Hasiči evakuovali turisty ze soutěssek

25.7.2022 - požár není pod kontrolou

26.7.2022 - kouř z rozsáhlého požáru se šíří téměř po celé republice. Oheň míří i do Německa. Krocení požáru hasičům  nejvíce ztížil vítr, kvůli němuž se plameny začaly šířit dál. V noci muselo být evakuováno asi 50 lidí z pravého břehu Kamenice.

27.7.2022 - Hoří téměř 1000 hektarů. Dopoledne sice drobně pršelo, ale hasičům vůbec nepomohlo. Oseň se stále šíří. Mezná - zde vyhořelo i několik domů. Intenzivně se hasí dvě ohniska u Vysoké Lípy a Malé Pravčické brány.

28.7.2022 - ve 4:40 vyráží CAS 30 - Rusalka s našimi hasiči směr Hřensko. Družstva se budou střídat každých 12 hodin.Nasazení je prozatím plánováno do pátečního večera. Situace ukáže. Po příjezdu provádíme jak hasební práce, tak dopravu vody na místo požářiště. Sestavili jsme velký bazén pro plnění vaků pod vrtulník . Poté se začala bránit Mezná.

29.7.2022 - likvidujeme ohniska, která ohrožují cesty okolo Hřenska. Stále plníme vaky pro vrtulníky. 

30.7.2022 - Sedmý den požáru - s ohněm bojuje celkem 750 hasičů a ti se chystají do fáze požárního útoku. Hašení však nadále komplikuje počasí a úrazy. Zranilo se 8 hasičů.. Bohužel záchranáře trápí i nezodpovědní turisté. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám se do akce nemohou zapojit letadla, z výšky tak s požárem bojovaly pouze vrtulníky.


31.7.2022 - Noc byla relativně lkidná, provádí se neustálý průzkum, kontroly požářišť, jestli nedošlo k rozhoření nových ohnisek. Nasazeno je již 900 hasičů. Přijely posily s dalšími cisternami, čtyřkolkami, čerpadly a dalším technickým vybavením. Na místě je už přes 200 cisteren. Hasiči se pohybují ve velmi náročném terénu. Celková plocha je zmenšena zhruba o pětinu. (z 3600 hektarů na 2860 hektarů)

1.8.2022 - Hasiči přes noc přeskupili síly a techniku, dojely další jednotky z celé ČR. Zasahuje 1028 hasičů, pokračují v tzv. požárním útoku. Hasičům pomáhá přes 200 automobilových cisteren, 141 další techniky, jako jsou čerpadla, čtyřkolky. Celkem je dnes nataženo 78 km hadic. Bohužel zranění pribývá - celem 56 - většinou lehkých.

2.8.2022 - pokračuje se v tzv.požárním protiútoku. Požár se podařilo lokalizovat. Stále zasahuje 1028 hasičů ve stejně intenzitě, jako dny předešlé. Plocha se změnšila zhruba na 600 hektatrů. V těžko přístupném terénu je postup pomalý, cestu si musí hasiči klestit pomocí motorových pil a využívají též horolezeckou lanovou techniku. 

Tento den okolo desáté hodiny přijíždí CAS 30 zpět do Lomnice. Z původního plánu nasazení v Hřensku na 48 hodin se protáhlo na 5 dnů. Což je i s cestou 124 hodin. 

Teď je čas si pořádně odpočinout. Rusalka fungovala téměř nonstop, družstva se v ní střídala po dvanácti hodinách.

4.8.2022 - hasiči stále bojují s požárem. Plocha je snížena na 443 hektarů. Ohniska jsou většinou v nepřístupném terénu. Tam se vydávají pěšky s vaky na zádech. 

Bohužel stále není uhašeno :(

Jak vznikla pamětní medaile k oslavám 150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Je to celkem zajímavý příběh :). Ke šťastnému konci přispělo několik náhod a my se s Vámi o ně rádi podělíme.


Slovo dalo slovo a v hlavách se zrodil nápad na pamětní medaile. Zapojilo se též  vedení města Lomnice nad Popelkou a  místní OSH Semily. Sešlo se několik návrhů a kontaktů.. Po důkladném procházení všech možností zvítězil návrh pana Bohuslava Cermana. - navrhovatele a tvůrce medailí. No a tak jsme pana Cermana nakontaktovali. Proběhlo pár důležitých formalit a informací, jakou máme představu, jak by měla ona medaile vypadat. A pak od pana Cermana  padl dotaz, kam vlastně medaile poputuje.

Starosta SDH odpověděl, že do Lomnice a v tu chvíli hlas pana Cermana pookřál. Rychle vyhrkl, že je lomnickým rodákem. Začal vzpomínat a popisovat, odkud pochází.

Při rozhovoru se líhlo několik nápadů, variant a verzí. Když v tom se pan Cerman zmínil o svém "úlovku" z nějaké aukce. Předtsavte si, že  na zadní straně je staré razítko SDH Lomnice nad Popelkou. 

No a v tu chvíli bylo jasné, jak bude naše medaile vypadat. Proběhlo malé hlasování v omezeném počtu osob, jelikož pro zbytek SDH se jednalo o překvapení..... A medaile šla do výroby

Pan Cerman osobně dorazil na oslavu našeho výročí a po svém krátkém proslovu předal starostovi SDH Lomnice nad Popelkou autorská práva k pamětní medaily.

Moc si vážíme toho, co jste pro náš sbor udělal pane Cermane, rodáku z Lomnice nad Popelkou a emeritní starosto z OSH Pardubice. 

DĚKUJEME!                      

   

 


 

A je to za námi - krásný a vydařený den "D" = 150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Tak 150 let už je za námi. Připravit den "D" bylo náročné a tak trochu hektické. Velikou odměnou pro nás byla Vaše hojná účast a i  počasí, které se během dne přeci jenom umoudřilo. Jsme moc rádi, že jsme Vás mohli vidět u nás na stanici a ukázat Vám,  jaké máme zázemí. Naše 150ti letá historie se nedá shrnou do pár vět, ale určitě naleznete,  to co hledáte , tady  na našem webu v sekci historie. Alespoň doufáme :)

Jsme rádi, že jsme mohli vidět pohromadě kolegy z HZS Libereckého kraje stanice Semily  a Jablonec n/N, HZS Královehradeckého kraje stanice Jičín, Nové Vsi nad Popelkou, Frýdlantu, Veselé, Mírové pod Kozákovem - Bělá, Bradlecké Lhoty, Holenic, Košova, Ploužnice, Pohoří, Rváčova, Stružince, Syřenova, Žďáru u Kumburka, Želech, OSH Pardubice, OSH Semily, Slané, Slané - Hořensko, Bukoviny, Holohlav, Košťálova, Libštátu, Turnova, Turnova - Daliměřic a Železného Brodu.


O hudební doprovod a moderování se postaral mistr Miloslav Midlas Turek 👍
Dále nás návštěvou poctil Český červený kříž - Semily, ZZS Královehradeckého kraje a policie. Od policie konktrétně kynologové a ukázky kriminalistické práce.
Floriána nám posvětil pan farář Sládek.
Děti ze Rváčova a Košova provedly ukázku požárního útoku.
Kamarádi z Nové Vsi nad Popelkou předvedli parničku v akci.
Představení pro děti připravil Loutkařský soubor Popelka při SVČ
O jídlo se postaral hostinec Na Ploužnici http://www.naplouznici.cz/
Pivo a limču obstaral Lomnický pivovar https://www.lomnickepivo.cz/
O fotografie se postarali pánové:
Petr Sucharda
Martina Petrášová
Lukáš Růžička


Akce se konala pod záštitou starosty města Lomnice nad Popelkou a mnoha sponzorů
Sponzoři:
Boch Jaroslav, BRONCO, CYKLO Ski Žitník, ČAO, DESMO, DIANA, DIPAK, Dontic, EMUGE, FILL - PACK, Freelom.net, Jarošík a spol, Limesa, LKV, MAS Brána do Českého ráje, Matějka, Mehler Technologies, MIZERA-STAVBY, PERM Technologies, Rydval - Elektro, Schrama, Triga MF, TM Elitex, VACEK ELEKTRO, VETREN spol, ZEOS, ZEPOS, Vilimovský, ZITEX
DĚKUJEME VÁM VŠEM!


Ovšem na místě je poděkovat hlavně našim blízkým. Žít po boku dobrovolného hasiče chce obrovskou sílu a ještě větší pochopení. Přeci jen je pořád pryč, utíká klidně i pozdě v noci za zvuku sirény, víkendy tráví v hasičárně na výcviku, nebo školení.
Pro záchranu bližního svého jsme se dobrovolně rozhodli položit i život.  Chcete říct, jaké je to tajemství mít sílu a odhodlání postavit se každému problému čelem? Podpora blízkých a přátel.
Slibujeme Vám všem, že pokud se dostanete do "úzkých", vyrazíme Vám okamžitě na pomoc.
 


Moc rádi se s Vámi se Všemi  potkáme u další slávy!

       Děkujeme za přízeň!                              

   

 


 

150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Dovolujeme si Vás pozvat 25.6.2022 na oslavy výročí založení SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČU Lomnice nad Popelkou

Letos je nám už 150 let!

Můžete se těšit na ukázky činnosti nejenom složek IZS

 U hasičské zbrojnice a přilehlém okolí si budete moci prohlédnout současnou i historickou techniku

  Něco k jídlu i pití u nás také najdete                                                

  Program pro děti též bude                                              

    Přijďte oslavit naše výročí s námi. TĚŠÍME SE NA VÁS!                                              

   

 


 

10.ročník Krajské soutěže JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdlantu 💪🧑‍🚒

Soutěžní družstvo se zúčastnilo Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdlantu. A jak to dopadlo? 

Máme ZLATO!yes💪

Celkové pořadí - soutěžní týmy: JSDHO Lomnice nad Popelkou

                                                    JSDHO Železný Brod

                                                    JSDHO Frýdlant

                                                    JSDHO Rokytnice nad Jizerou

                                                    JSDHO Jablonec nad Nisou - Paseky

   

VŠEM GRATULUJEME!


 

Hasič se stále něco učí a zdokonaluje 💪🧑‍🚒

Naši tři "mladší" hasiči procházejí kurzem na zásahy u dopravních nehod. 

Po teoretické výuce přišel na řadu i praktický výcvik. Gratulujeme k rozšíření odbornosti!😊

Kurz zajišťuje HZS Libereckého kraje

 

 

 

 

   

 


 

Radost z prádelny 💪🧑‍🚒😊

I chlapi mají radost z prádelny 

K čištění vybavení a výstroje používáme KTH CHEM yes

 

 

 

 

 

   

 


 

Máme dalšího velitele 💪🧑‍🚒😊

V lednu probíhalo v Liberci školení pro velitele družstev JSDH, S radostí oznamujeme, že naše jednotka má dalšího velitele 💪🧑‍🚒

Hasič v průběhu let rozšiřuje svoji odbornost. Kurz na nositele dýchaací techniky, kurz motorových pil, zásah u dopravní nehody, první pomoc a resuscitace a AED, chemické látky, strojnický kurz a nebo velitele.

GRATULUJEME Petře yes

 

 

 

 

   

 


 

VÝCVIK společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou 💪🧑‍🚒😊

V sobotu 22.11.2021 proběhl výcvik společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou. Každoroční výcvik s IDP tentokrát proběhl v naší zbrojnici.

Pomocí uměle vytvořeného kouře se podařilo vytvořit podmínky podobné reálnému zásahu.

 

 

 

 

   

 


 

GRATULUJEME!  💪🧑‍🚒😊

 

Od   9.10.2021 máme další dva nositele dýchací techniky!

Chlapům gratulujeme 💪🧑‍🚒😊

 

 

 

   

 


 

UCTĚNÍ PAMÁTKY   🏴🧑‍🚒

V neděli 19.9.ve 12:00 jsme minutou ticha a s rozblikanými auty  uctili  památku zesnulým BRATRŮM z JSDH Koryčany. Nikdy nezapomeneme. 🏴🕯 🖤

ČEST JEJICH PAMÁTCE!

 

 

 

   

 


 

DRAKIÁDA u sousedů v Nové Vsi  😊🧑‍🚒

Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves nad Popelkou Vás srdečně zve od 13:00 na drakiádu nad železniční zastávku v Nové Vsi. Občerstvení zajištěno. Vstup ZDARMA!

Vezměte své děti, vezměte vnoučata a vezměte i své rodiče, budete se mít skvěle! 😊🧑‍🚒

 

 

   

 


 

DEN ZDRAVÍ opět v Lomnici  😊🧑‍🚒

Lomničtí dětští lékaři a Komise MA21 a projektu Zdravé město opět zvou širokou veřejnost bez rozdílu věku na Den zdraví, který se uskuteční na nádvoří zámku 22. září v čase od 12.00 do 16.00.
Pro návštěvníky budou připraveny aktivity, které lehce prověří jejich zdravotní stav, ale všichni získají také náměty, kterak o své zdraví pečovat a jak pomoci svému vnitřnímu "já". Připraveno bude opět několik stanovišť, zajímavostí z oblasti zdravého životního stylu a také ukázky integrovaného záchranného systému (sanita, hasiči, policie).

Těšíme se na vás! 

Určitě dozažte! My tam budeme :)

 

   

 


 

V sobotu jsme se účastnili oslav 140.let založení  Hasičů Pecka !  😊🧑‍🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Kondiční jízdy s naší Rusalkou 🚒🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Sobotní praktické školení 😊🧑‍🚒

Včerejší teoretické a praktické školení na práci s PRO/pak.

Po ukončení školení byla provedena ještě zkouška všech agregátů. 🚒

 

 

 

   

 


 

Sobotní brigáda, úprava zeleně na pozemku 😊🧑‍🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Opakování je matkou moudrosti

 

 

Děkujeme, že pomáháte!

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Putování za lomnickým pukem

Naše technika byla  k vidění na akci, kterou pořádal Hokejový klub Lomnice nad Popelkou

😊 Putování za lomnickým pukem

 

Děkujeme za hojnou účast

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Výcvik pro nositele IDP🧑‍🚒

28.8.2021  

Pokud hasič nepoužije IDP (izolační dýchací přístroj) u zásahu, má povinnost použít ho minimálně 4x za rok při výcviku.

 

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

"JAK SE  STAVÍ SEN" 🧱🧱🧱

budeme to mít fakt krásný🙂

 

 
 
 

Čas na trochu bilancování 🚒

Polovina roku 2021 je pryč. Tak je čas na pár informací o naší činnosti. 

Do poloviny roku jsme zasahovali u 65 událostí:

19x dopravní nehoda

15x požár

12x technická pomoc

1x únik nebezpečných látek do ovzduší

5x záchrana osob a zvířat

13x ostatní

Začátek roku byl ve znamení druhé vlny onemocnění COVID -19. Jednotka prováděla dezinfekce městských budov, rozvážela ochranné pomůcky po celém okolí. Stejně tak i prováděla distribuci dezinfekce. Dále v souvislosti s nákazou  doručila  první dávky vakcín do našeho města. Do těchto činností byl postupně zapojen každý člen JSDH

Mimo jiné jste členy naší jednotky mohli potkat na dalších "frontách" boje s pandemií. Například jako: zaměstnance zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, zaměstnance zdravotnické záchranné služby Královehradeckého kraje, dobrovolníka na covidovém oddělení Nemocnice Jičín, příslušníka HZS LK, příslušníka PČR.

 V době nejhoršího stavu pandemie jsme díky Covidu museli omezit výcvik a nejrůznější školení. Omezit setkání s veřejností a celkově změnit vlastně všechno. Naučit se nové postupy, zpřísnit hygienu a mnohé další. A ani přes tyto "překážky" nebyla ani jeden den jednotka omezena, nebo vyřazena z provozu.                      

Dále náš kolektiv v průběhu roku potkala řada událostí. Do jednotky přibylo nekolik posil - a z toho máme opravdu radost  - nové krve není nikdy dost!

Bohužel nás potkala i jedna neveselá  zpráva. Onemocnění velitele jednotky. Bojuje ovšem statečně a všichni se těší, že se zase brzy vrátí k výjezdové činnosti. Do té doby se snaží jeho místo zastoupit ostatní velitelé družstev.

Pokračuje stvba naší šatny. Blíží se termín předání a my se těšíme na nové zázemí. Pokud budou vhodné podmínky, moc rádi všechny příznivce uvidíme na slavnostním předání.

Dále naší jednotku  u kolegů ve Frýdlantu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo na Krajské soutěži ve vyprošťování osob u dopravních nehod. A jak se umístili? Na skvělém DRUHÉM místě!

V posledním měsíci prvního pololetí jsme dopravili humanitární pomoc na jižní Moravu a u kolegů ve Veselé provedli ukázku vyprošťování.

Příjemnou událostí byla hromadná gratulace zasloužilým členům SDH k jejich životním jubileím.

Pomalu se vracíme do režimu výcviku a školení. Protože : KDO JE PŘIPRAVEN, NENÍ PŘEKVAPEN!

Jsme tu s Vámi každý den!

 


 

Životní jubilea v hasičárně🚒

6.7.2021 proběhla hromadná gratulace našim zasloužilým členům SDH k jejich životním jubileím. Příjemné posezení u kávy trvalo do pozdních večerních hodin 🙂

Pánům gratulujeme do dalších let hodně zdraví a životního elánu, který rozhodně ani jednomu nechyběl.

 
 
 

POMOC POSTIŽENÝM TORNÁDEM

 

Jednotka 🚒 vyrazila do obce Mikulčice. Vezeme materiální pomoc

Na pomoc obci Mikulčice bylo vybráno 61 000,-

- 5 000Kč finanční zdroje SDH
- 5 000Kč finanční zdroje JSDH
- 20 000Kč dar od soukromé osoby
- 31 000Kč vybráno mezi členy JSDH a SDH

Za tuto částku bylo pořízeno:

3x motorová pila
4x elektrocentrála
3x pilový řetěz
2x úhlová bruska
10x diamantový kotouč
6x hrábě ocelové (různá šíře)
10x lopata ocelová (různé velikosti)
3x kolečko stavební
48x rukavice pracovní
4x plachta nepromokavá s oky
15kg Hřebík stavební
15kg Hřebík lepenkový
950ks vrut (různé velikosti)
10x vědro zednické plastové
10x Savo
5x Jar
4x pytle na odpad 240l
5x koště silniční

Dále byla poskytnuta pomoc od firmy Low & Bonar:
Cca 1 tuna plachtoviny

Většina místních firem poskytla % slevu na nákup materiálu a nebo darovala materiál.

Firma Schrama, spol. s r.o.

1x elektrocentrála

Lomnické pivo poslalo na posílení několik basiček svého piva! Ať to tam chlapům uhasí žízeň v tomhle vedru.

Dar od nejmenovaných dárců.
1x motorová pila, pracovní rukavice, hřebíky, vruty, pytle na suť, sekyra malá (2ks), sekera velká (2ks), stěrka na okna, balení vody(5x), toaletní papír, savo, houbičky na nádobí, krmení pro kočky, hadry na podlahu, nádobí, kýble.

Děkujeme všem dárcům!!!

Děkujeme vedení města Lomnice nad Popelkou - oficiální profil města, které se ujalo organizace a komunikace. Vybraná oblast byla zvolena koordinátorem pomoci v oblasti zasažené tornádem.

Celková částka poskytnuté pomoci přesáhla více než 100 000Kč.

Naši vozidla jsou již na cestě, vracet se budou v pozdních hodinách dne.

Velitel jednotky je hrdý na všechny zúčastněné a vyslovuje velké "DĚKUJU" za obětavost. Stejně tak i starosta SDH.

Lomnicko je plná dobrých lidí. 🙂

 

 
 
 

 

My vám ty medajle přivezeme :)

Krajská soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod 🚒🙂 Frýdlant

Dnes  (12.6.2021) se naše družstvo s Popelkou (CAS 20) zúčastnilo Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod pro JSDH Libereckého kraje.

A jak to dopadlo?  Krásné druhé místo! Gratulace našim zástupcům 🙂

 

 
 
 

Dlouhý výjezd - 7.6.2013

Dnes je to 8 let od jednoho dlouhého výjezdu. Společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou jsem vyráželi směr Praha. Povodeň tam tenkrát způsobila spoustu škod. Zasahovali jsme v části Zbraslav. Na místě se zůstalo několik dní. Fotografie je pořízená těsně po naložení materiálu a zásob.

 

 
 
 
 

 

Nezahálíme :)

Páteční výcvik s hydraulickým vyprošťováním 🚒😊

 

    

 


 

 

Dopravní situace ve městě

Ahoj přátelé,

vnímáme složitou dopravní situaci u nás ve městě. Takže zkoušíme v rámci kondičních jízd veškeré možné cesty a cestičky. Když nás někde potkáte a bude to trochu možné, zkuste nám jako řidiči pomoci s průjezdem. Každá vteřina, cestou k místu mimořádné události, se počítá.

Děkujeme!

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Stavba šatny roste :)

už se nám ta šatna  rýsuje...

 

   

 


 

Návštěva v hasičárně

Stát se hasičem je jedním z dětských snů a někomu to vydrží do dospělosti. Takových lidí, ale časem ubylo a tak k doplnění stavů nezbývá než vyhlásit nábor. O nové členy má právě teď zájem výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Lomnice nad Popelkou, redaktor Jaroslav Hoření se vydal za jejím velitelem.  

Je dobré mít také povolení od rodiny, protože ta tím hodně trpí…
Martin Stránský, velitel lomnických dobrovolných hasičů

Pět kusů techniky včetně cisteren Popelka a Rusalka, výjezd do pěti minut a minimálně 24 osob v jednotce, to je stručná vizitka výjezdové jednotky dobrovolných hasičů z Lomnice nad Popelkou. A právě do této jednotky shánějí v Lomnici nové členy nebo členky. Pokud vás láká být aktivním dobrovolným hasičem, stačí kontaktovat velitele lomnické výjezdové jednotky Martina Stránského telefonicky nebo emailem. 

A proč být dobrovolným hasičem? Poslechněte si reportáž..

https://liberec.rozhlas.cz/je-vam-18-jste-zdravi-a-fyzicky-zdatni-budte-dobrovolnym-hasicem-8430356

 

 


 

Očkování v naší jednotce

V pondělí proběhlo očkování proti COVID 19. v naší jednotce :)

#spolecnetozvladnem 🚒

 

 

 

 

 


 

Jedno milé poděkování

Chceme se s Vámi podělit o jedno poděkování, které k nám dorazilo.

Děkujeme za novou energii do žil :)

 

 

 

 

 


 

Stavba šatny - už nám to krásně roste :)

 

 

 

 

 

 


 

Naše DA má mladšího sourozence u kolegů v nedaleké Nové Vsi :)

Přejeme hodně sil :)

 

 

 

 

 


 

První TŘI měsíce roku 2021 (výjezdy: nehody, požáry, technická pomoc) Hasiči Lomnice nad Popelkou

Co tomu říkáte? :)

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0HBIvj9K3QM

 


 

Něco se u nás děje :)

Něco se u nás děje :)

 

 

 

 

 


 

APEL VEDENÍ MĚSTA!

Apel vedení města

Upozorňujeme veřejnost na zvyšující se počet nových pozitivních případů v souvislosti s nemocí Covid-19. Vývoj v našem městě začíná připomínat situaci z podzimu loňského roku. Apelujeme a vyzýváme k důslednějšímu dodržování nastavených opatření, zejména zásady 3R (roušky, ruce, rozestupy), případně o dodržování sociální distance. Víme, že se valná většina obyvatel snaží chovat obezřetně a ohleduplně vůči ostatním. Existují však bohužel i výjimky. Pojďme být nyní společně ještě opatrnější. Prosíme, neberte toto upozornění na lehkou váhu. Situace se opravdu zhoršuje.
Společně to zvládneme ❤!

Josef Šimek, Zdeněk Rajm

 

 

 

 


 

Testování nových baterek

Dlouhodobě v používáme baterky na přilby Adalite L-10.
Firma Adalit Torches skrz dodavatele v ČR Nordstahl Servis nám umožnila testování nového typu L-30 ! 

A je to super!

 

 

 


 

Byl u nás JEŽÍŠEK!

Lomnická firma SUP opět vyhověla naším přáním a nápadům. 👍✅
A jak to dopadlo? Úžasné zpracování a výsledek!

Někdy jsou výjezdy dlouhé i několik hodin a dost se kolikrát zapotíme, promočíme nebo zašpiníme až "za ušima". Je super mít s sebou brašnu, která pojme náhradní tričko, ponožky, něco malého k snědku, osobní lékárničku a mnohem víc dle individuálních potřeb daného hasiče.

Osobní brašna, ledvinka na dlouhé pátrací akce,  zásobník energie na vichřice a tak dále.

 


10.2.2023 - ŠKOLENÍ 💪🧑‍🚒🚒

Kosmonauti v hasičárně? Ale kdepak :)

Oděvy proti plynným a kapalným chemikáliím Ansell AlpaTec® Trellchem ® pro opakované použití poskytují dle typu komplexní účinnou ochranu proti průniku průmyslových chemikálií, bojových látek, radioaktivních částic a biologických látek. Některé modely poskytují navíc zvýšenou ochranu proti zášlehu plamene a zkapalněnému plynu a jsou určené do prostředí s nebezpečím výbuchu - ATEX Zóna 0 . 

 

 

 


 

7.2.2023 - KDYŽ JE KLID 💪🧑‍🚒🚒

No a když je klid, tak pracujeme na vozíku. Už máme hotový box na hadice. Popruhy vyrobila místní firma SUP (Pavel Sucharda) a  označení  na ně udělali kluci z RuStr51 🚒.

 

 

 


 

28.1.2023 - ZKOUŠÍME ŘETĚZY 💪🧑‍🚒

Dnes se zkoušelo nasazování řetězů 🚒.

 

 

 

 


 

ČINNOST JSDH LOMNICE NAD POPELKOU V ROCE 2022

Začátek roku 2022 pokračoval bohužel v režii Covid – 19 a všemu co to přinášelo. První dva měsíce se naše činnost omezovala pouze na zásahy. Výcviky jsme doháněli samostudiem a v době, kdy omezení skončila.
Dezinfikování vozidel, materiálu použitého u zásahu včetně prostor hasičské zbrojnice i používání ochranných prostředků se stalo rutinou.
Stejně jako v roce 202, tak ani v roce 2022, jsme nemohli uskutečnit některé tradiční akce, které pořádáme, nebo pomáháme při jejich pořádání, jako je například „Dětský den s hasiči“. Tentokrát to ale bylo z důvodu kapacitních.
Letošní rok byl pro sbor velice významný. Uplynulo 150 let od jeho založení, a tak jsme veškerou sílu a energii soustředili na uspořádání důstojné oslavy tohoto výročí. Vzhledem k bohatému programu a množství techniky, která se nám povedla soustředit u hasičské zbrojnice a okolních ulicích si myslím, že jsme to dokázali. Veřejnost i hasiči z širokého okolí, kteří se přišli podívat, si oslavu s námi všemi užili.
Další akce, které se povedlo uspořádat: „Den zdraví“, kde bohužel pořadatele zaskočilo počasí. Zajišťovali jsme průvod městem při oslavách 90 let Základní školy T. G. Masaryka.
Poměrně historickým milníkem také byla krajská soutěž ve vyprošťování osob při dopravních nehodách ve Frýdlantě, odkud se naše družstvo vrátilo s pohárem za první místo.
Další uskutečněná akce s dlouhou tradicí pořádaná v roce 2022 bylo společné cvičení součinnosti jednotek při průzkumu a vyhledávání nebezpečných látek a osob v zakouřené budově, kterou pravidelně absolvujeme a spolupořádáme s JSDH Nová Ves, která se letos uskutečnila v prostorách firmy TRANSCART s.r.o. v Lomnici nad Popelkou.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Lomnice nad Popelkou vyjela v roce 2022 k celkem 112 událostem. U těchto zásahů členové jednotky strávili celkem 293 hodin, po vynásobení počtem zasahujících se jedná o 1610,5 hodin.
Největším zásahem, kterého se naše jednotka zúčastnila v roce 2022, byl požár lesního porostu v Národním parku České Švýcarsko v lokalitě Malinový důl, který vypuknul 24.7.2022. My jsme na místě zasahovali nepřetržitě od 28.7.2022 do 1.8. 2022. Dalším zásahem, na který se nezapomíná, je určitě tragický požár pečovatelského domu v Libštátě, ve kterém přebývají i osoby se sníženou pohyblivostí. Událost se stala 9.12. 2022 v půl desáté večer. Naše jednotka na místo dorazila jako druhá. Okamžitě byly vyslány dvě průzkumné skupiny do budovy a zároveň zahájena evakuace seniorů. Zpočátku nouzově do společenské místnosti v budově a později byli transportováni do nedaleké základní školy. Evakuováno bylo 45 osob a jedna osoba požár bohužel nepřežila.
Bylo tedy i něco pozitivního v roce 2022? Něco by se snad našlo. A vlastně toho je docela dost.
Povedlo se nám dokončit úpravu prádelny, která nám kapacitně nestačila. Už nemusíme po každém větším zásahu tři dny prát po částech zásahové obleky. Přikoupila se ještě jedna pračka, do které se vejde celý zásahový komplet. Také máme již dvě sušící skříně, ve kterých se usuší obleky za několik hodin a po drobném vylepšení půjdou sušit i hadice a různá další výstroj.
Liberecký kraj nám částečně přispěl dotací na nákup ochranných prostředků, jako jsou zásahové oděvy, rukavice, obuv a také na přestavbu hasícího přívěsu. Jednalo se o 60 % z celkových nákladů 418 000,- Kč
Další a také nemalé prostředky byly investovány do náhrad za ušlé mzdy, výstroje, vybavení a oblečení členů jednotky a také do materiálního vybavení jednotky za věci poškozené nebo spotřebované při zásazích mimo katastr obce. Největší částka byla v roce 2022 samozřejmě za materiál poškozený v Českém Švýcarsku. Zde se jednalo o vice jak 273 000,- Kč, které nám byly nahrazeny v celé výši, a to i díky rychlému zpracování a vyčíslení škod vzniklých na technice a vybavení po návratu.
Za trvalou podporu patří náš dík vedení města Lomnice nad Popelkou( Lomnice nad Popelkou - oficiální profil města ), které naše potřeby chápe a snaží se nám, když je třeba, pomoci. Doufáme, že to tak bude i nadále, protože doba na nás klade stále větší nároky. Především na naše vybavení, které i přes neustálou údržbu a opečovávání, stárne. Jak nám letošní rok ukázal, doba jde dál a potřeby na zvládání zásahu se také vyvíjí. A tak i potřeba modernizace vybavení nebo možná doplnění vozového parku nás do budoucna nejspíš nemine.
Vypracoval velitel jednotky Stránský Martin st.

 

   

 

JEŽÍŠEK v podobě dotací a darů pro jednotku 🧑‍🚒


Dotace číslo 1. a co za to máme: 

* kukla otvor - OLIČEJ /NOMEX - DEVA (8ks)

* obuv zásahová HAIX FIRE HERO2 (5 párů)

* zásahový oblek GEPARD PREMIUM - KOMPLET (5ks)

* rukavice zásahové MARIS (8párů)

* zásahová přilba MSA Gallet F1X7 (4ks)

* osobní svítilny ADALIT L 30 + nabíječky  (4ks)

* svítilna XP LED integrovaná (k přilbě Gallet F2 XR) (8ks)

 

Dotace č.2 (výjezdy mimo katastr + náhrady za požár v Hřensku)

* kombinovaná proudnice D25 Debolite 150 (1x)

* Proudnice TURBO matic C52 (1x)

* Přechod C52/D25 (3x)

* Rozdělovač B-CBC (1x)

* Rukavice záchranářské MIWA (5x)

* Rukavice zásahové MARIS COMPACT (5x)

* Svítilna Survivor ATEX Li-lon (1x)

* Zásahový oblek GEPARD Premium kalhoty (3x)

* Zásahová obuv FIRE HERO 3 (1x)

Zásahová obuv HIXE Fire (1x)

* Zásahová hadice C52 s konc. AL/20m Techmatex (4x)

* Zásahová hadice C52 s konc. AL/20m Technolen Neon  (14x)

* Zásahová hadice C75 s konc. AL/20m Technolen Neon (7x)

* Zásahová hadice D25 s AL spojkou Technolen 3x/40m a 5x/20m 

 

Dotace č.3  Repase podvozku přívěsného vozíku + další prostředky na jeho renovaci

 

 

Dále byla zakoupena sušící skříň ROS 05

 

V průběhu roku 2022 b\lo dále zakoupeno další vybavení jako náhrada za již poškozené, či dosloužené věci po zásazích.

V roce 2022 jsme tedy proinvestovali víve jak 800 000 Kč

 

Finančně nás podpořil náš zřizovatel město Lomnice nad Popelkou. Moc za podporu děkujeme!

Další finanční prostředky poskytl formou dotací Liberecký kraj. Též děkujeme za podporu!

Od HZS Libereckého kraje jsme dostali darem sadu na hašení lesních požárů. Opět děkujeme za podporu!

 

 

Velice si vážíme všech poskytnutých finanččních prostředků a darů! DĚKUJEME!

   

 

148,149 a 150 Výroční schůze sboru dobrovolných hasičů v Lomnici nad Popelkou  10.12.2022

Schůze se účastnili zástupci z ostatníc SDH, jako jsou SDH Tuhaň, SDH Želechy, SDH Nová Ves, SDH Bradlecká Lhota, SDH Ploužnici SDH Košťálov, SDH Kundratice a OSH Semily. Dorazil také pan starosta Lomnice nad Popelkou Mgr. Josef Šimek. Za HZS Libereckého kraje dorazil Ing. Jakub Otmar.
Celou schůzí nás provedl starosta SDH Petr Volšička a velitel SDH Martin Stránský. Seznámili nás s akcemi za rok 2022.
Ta nejdůležitější proběhla v červnu a to byly oslavy 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů, dále jsme se také podíleli na Dnu zdraví, zajišťovali jsme průvod na oslavách 90 let ZŠ TGM, proběhl výcvik v zakouřených prostorách ve spolupráci s JSDH Nová Ves. Dále bylo zmíněno i vítězství na soutěži ve Frýdlantě.
Za rok 2022 (k 10.12.2022) jednotka vyjela k 106 výjezdům , strávila na místě zásahu celkem 283 hodin. Největší požár, kde jsme jako jednotka zasahovali byl lesní požár v Českém Švýcarsku. Jednotka zde zasahovala nepřetržitě od 28.7. do 1.8. Velitel s panem starostou poté rozdali medaile všem hasičům, kteří se zúčastnili tohoto požáru.
Medaile byla také předána bratru Stanislavovi Kordíkovi za 30 let ve funkci zapisovatele a jednatele a za velký přínos pro SDH. Tato funkce byla předána Markovi Vaňátkovi. Doufáme ,že ji bude vykonávat stejně dobře jako jeho předchůdce a při jeho začátku ve funkci podáme všichni pomocnou ruku.
Dále probíhala diskuse, kde si předávali slovo zástupci z ostatních jednotek a popřáli jednotce mnoho sil do dalších výjezdů.
Závěr večera probíhal v duchu volné zábavy.
Souhrn připravila
Zapisovatelka
Kamila Polachová


 

 

   

 

MINUTA TICHA  7.12.2022

Minutou ticha jsme dnes  v 15 hodin s vyjetou, blikající technikou a nastoupeni v zásahovém stejnokroji  uctili památku zesnulého hasiče z JSDH Skalice u České Lípy, který tragicky zahynul  při náročném zásahu v Arnultovicích.


ČEST JEHO PAMÁTCE. 🕯🕊

 

   

 

Školení - opakování první pomoci + zkouška agregátů 3.12.2022

Tohle je potřeba!

 

 

 

12.11.2022 - výcvik - pohyb v prostředí se sníženou viditelností 

V sobotu 12.11. proběhlo společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou každoroční výcvik. Výcvik byl  záměrem na pohyb v prostředí se sníženou viditelností. Letos nám na výcvik posloužila skladovací hala. 🤝🙂

 

 

   

 

Oslavy 90.výročí otevření školy v Lomnici nad Popelkou 🧑‍🚒 24.9.2022

Bylo nám ctí, že jsme i my mohli zajistit bezpečný průchod městem průvodu absolventů školy  při oslavách.

 

 

   

 

Školení hasičů  🧑‍🚒 23.9.2022

Dnešní školení bylo na téma:

Seznámení s podniky a jejich členitostí v působnosti naší jednotky

Konkrétně se jednalo o Domov pro osoby s poruchou autistického spektra Rváčov 

Po důkladném seznámení s budovou a areálem bylo i pro jednotku přichystané pohoštění.  Moc děkujeme :)

   

 

 

Výcvik  🧑‍🚒 21.9.2022

I o víkendu na sobě pracujeme. Tuto sobotu jsme prošli výcvikem, který simuloval podmínky nulové viditelnosti.

Naše hasičárna nám k tomuto účelu posloužila na výbornou :)

 

 

 

DEN ZDRAVÍ v Lomnici nad Popelkou 💪🧑‍🚒 14.9.2022

I my jsme se spolu s naší Popelkou  byli součástí Dne zdraví v lLomnici nad Popelkou. Počasí úplně nepřálo, ale i tak se bylo na zámku podívat dost návštěvníků, kteří si to nejen na nádvoří, kde jsme stáli my, ale i v prostorách zámku, kde byl připravený bohatý program, patřičně užili.

Tak zas za rok ahoj :)

 

   

 

Úklid po několikadenním zásahu v Hřensku 💪🧑‍🚒

Po úterním příjezdu z Hřenska musela začít ta nejméně populární část.

Ano,ano. Je to kompletní úklid vozidel.

Mytí, doplnění, pustit pračky atd atd 🙂
Rusalka byla taková pojízdná základna a VW T6 vozil družstva na střídání 🙂

 

 

 

 

   foto

 

POŽÁR v Hřensku 🧑‍🚒 - den po dni 24.7.- 2.8.2022

S rozsáhlým požárem Národního parku České Švýcarsko, který vypukl v neděli ráno 24.7.2022 a do čtvrtka zasáhl na 1000 hektarů, bojuje od čtvrtečního rána (28.7).i naše jednotka,společně s téměř 500 dalšími hasiči.

24.7.2022 - Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu kvůli požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko u Hřenska. V plamenech jsou asi dva hektary porostu. Na místě je 16 hasičských jednotek, požár pomáhá uhasit také policejní vrtulník a letadlo hasičské služby. Hasiči evakuovali turisty ze soutěssek

25.7.2022 - požár není pod kontrolou

26.7.2022 - kouř z rozsáhlého požáru se šíří téměř po celé republice. Oheň míří i do Německa. Krocení požáru hasičům  nejvíce ztížil vítr, kvůli němuž se plameny začaly šířit dál. V noci muselo být evakuováno asi 50 lidí z pravého břehu Kamenice.

27.7.2022 - Hoří téměř 1000 hektarů. Dopoledne sice drobně pršelo, ale hasičům vůbec nepomohlo. Oseň se stále šíří. Mezná - zde vyhořelo i několik domů. Intenzivně se hasí dvě ohniska u Vysoké Lípy a Malé Pravčické brány.

28.7.2022 - ve 4:40 vyráží CAS 30 - Rusalka s našimi hasiči směr Hřensko. Družstva se budou střídat každých 12 hodin.Nasazení je prozatím plánováno do pátečního večera. Situace ukáže. Po příjezdu provádíme jak hasební práce, tak dopravu vody na místo požářiště. Sestavili jsme velký bazén pro plnění vaků pod vrtulník . Poté se začala bránit Mezná.

29.7.2022 - likvidujeme ohniska, která ohrožují cesty okolo Hřenska. Stále plníme vaky pro vrtulníky. 

30.7.2022 - Sedmý den požáru - s ohněm bojuje celkem 750 hasičů a ti se chystají do fáze požárního útoku. Hašení však nadále komplikuje počasí a úrazy. Zranilo se 8 hasičů.. Bohužel záchranáře trápí i nezodpovědní turisté. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám se do akce nemohou zapojit letadla, z výšky tak s požárem bojovaly pouze vrtulníky.


31.7.2022 - Noc byla relativně lkidná, provádí se neustálý průzkum, kontroly požářišť, jestli nedošlo k rozhoření nových ohnisek. Nasazeno je již 900 hasičů. Přijely posily s dalšími cisternami, čtyřkolkami, čerpadly a dalším technickým vybavením. Na místě je už přes 200 cisteren. Hasiči se pohybují ve velmi náročném terénu. Celková plocha je zmenšena zhruba o pětinu. (z 3600 hektarů na 2860 hektarů)

1.8.2022 - Hasiči přes noc přeskupili síly a techniku, dojely další jednotky z celé ČR. Zasahuje 1028 hasičů, pokračují v tzv. požárním útoku. Hasičům pomáhá přes 200 automobilových cisteren, 141 další techniky, jako jsou čerpadla, čtyřkolky. Celkem je dnes nataženo 78 km hadic. Bohužel zranění pribývá - celem 56 - většinou lehkých.

2.8.2022 - pokračuje se v tzv.požárním protiútoku. Požár se podařilo lokalizovat. Stále zasahuje 1028 hasičů ve stejně intenzitě, jako dny předešlé. Plocha se změnšila zhruba na 600 hektatrů. V těžko přístupném terénu je postup pomalý, cestu si musí hasiči klestit pomocí motorových pil a využívají též horolezeckou lanovou techniku. 

Tento den okolo desáté hodiny přijíždí CAS 30 zpět do Lomnice. Z původního plánu nasazení v Hřensku na 48 hodin se protáhlo na 5 dnů. Což je i s cestou 124 hodin. 

Teď je čas si pořádně odpočinout. Rusalka fungovala téměř nonstop, družstva se v ní střídala po dvanácti hodinách.

4.8.2022 - hasiči stále bojují s požárem. Plocha je snížena na 443 hektarů. Ohniska jsou většinou v nepřístupném terénu. Tam se vydávají pěšky s vaky na zádech. 

Bohužel stále není uhašeno :(

Jak vznikla pamětní medaile k oslavám 150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Je to celkem zajímavý příběh :). Ke šťastnému konci přispělo několik náhod a my se s Vámi o ně rádi podělíme.


Slovo dalo slovo a v hlavách se zrodil nápad na pamětní medaile. Zapojilo se též  vedení města Lomnice nad Popelkou a  místní OSH Semily. Sešlo se několik návrhů a kontaktů.. Po důkladném procházení všech možností zvítězil návrh pana Bohuslava Cermana. - navrhovatele a tvůrce medailí. No a tak jsme pana Cermana nakontaktovali. Proběhlo pár důležitých formalit a informací, jakou máme představu, jak by měla ona medaile vypadat. A pak od pana Cermana  padl dotaz, kam vlastně medaile poputuje.

Starosta SDH odpověděl, že do Lomnice a v tu chvíli hlas pana Cermana pookřál. Rychle vyhrkl, že je lomnickým rodákem. Začal vzpomínat a popisovat, odkud pochází.

Při rozhovoru se líhlo několik nápadů, variant a verzí. Když v tom se pan Cerman zmínil o svém "úlovku" z nějaké aukce. Předtsavte si, že  na zadní straně je staré razítko SDH Lomnice nad Popelkou. 

No a v tu chvíli bylo jasné, jak bude naše medaile vypadat. Proběhlo malé hlasování v omezeném počtu osob, jelikož pro zbytek SDH se jednalo o překvapení..... A medaile šla do výroby

Pan Cerman osobně dorazil na oslavu našeho výročí a po svém krátkém proslovu předal starostovi SDH Lomnice nad Popelkou autorská práva k pamětní medaily.

Moc si vážíme toho, co jste pro náš sbor udělal pane Cermane, rodáku z Lomnice nad Popelkou a emeritní starosto z OSH Pardubice. 

DĚKUJEME!                      

   

 


 

A je to za námi - krásný a vydařený den "D" = 150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Tak 150 let už je za námi. Připravit den "D" bylo náročné a tak trochu hektické. Velikou odměnou pro nás byla Vaše hojná účast a i  počasí, které se během dne přeci jenom umoudřilo. Jsme moc rádi, že jsme Vás mohli vidět u nás na stanici a ukázat Vám,  jaké máme zázemí. Naše 150ti letá historie se nedá shrnou do pár vět, ale určitě naleznete,  to co hledáte , tady  na našem webu v sekci historie. Alespoň doufáme :)

Jsme rádi, že jsme mohli vidět pohromadě kolegy z HZS Libereckého kraje stanice Semily  a Jablonec n/N, HZS Královehradeckého kraje stanice Jičín, Nové Vsi nad Popelkou, Frýdlantu, Veselé, Mírové pod Kozákovem - Bělá, Bradlecké Lhoty, Holenic, Košova, Ploužnice, Pohoří, Rváčova, Stružince, Syřenova, Žďáru u Kumburka, Želech, OSH Pardubice, OSH Semily, Slané, Slané - Hořensko, Bukoviny, Holohlav, Košťálova, Libštátu, Turnova, Turnova - Daliměřic a Železného Brodu.


O hudební doprovod a moderování se postaral mistr Miloslav Midlas Turek 👍
Dále nás návštěvou poctil Český červený kříž - Semily, ZZS Královehradeckého kraje a policie. Od policie konktrétně kynologové a ukázky kriminalistické práce.
Floriána nám posvětil pan farář Sládek.
Děti ze Rváčova a Košova provedly ukázku požárního útoku.
Kamarádi z Nové Vsi nad Popelkou předvedli parničku v akci.
Představení pro děti připravil Loutkařský soubor Popelka při SVČ
O jídlo se postaral hostinec Na Ploužnici http://www.naplouznici.cz/
Pivo a limču obstaral Lomnický pivovar https://www.lomnickepivo.cz/
O fotografie se postarali pánové:
Petr Sucharda
Martina Petrášová
Lukáš Růžička


Akce se konala pod záštitou starosty města Lomnice nad Popelkou a mnoha sponzorů
Sponzoři:
Boch Jaroslav, BRONCO, CYKLO Ski Žitník, ČAO, DESMO, DIANA, DIPAK, Dontic, EMUGE, FILL - PACK, Freelom.net, Jarošík a spol, Limesa, LKV, MAS Brána do Českého ráje, Matějka, Mehler Technologies, MIZERA-STAVBY, PERM Technologies, Rydval - Elektro, Schrama, Triga MF, TM Elitex, VACEK ELEKTRO, VETREN spol, ZEOS, ZEPOS, Vilimovský, ZITEX
DĚKUJEME VÁM VŠEM!


Ovšem na místě je poděkovat hlavně našim blízkým. Žít po boku dobrovolného hasiče chce obrovskou sílu a ještě větší pochopení. Přeci jen je pořád pryč, utíká klidně i pozdě v noci za zvuku sirény, víkendy tráví v hasičárně na výcviku, nebo školení.
Pro záchranu bližního svého jsme se dobrovolně rozhodli položit i život.  Chcete říct, jaké je to tajemství mít sílu a odhodlání postavit se každému problému čelem? Podpora blízkých a přátel.
Slibujeme Vám všem, že pokud se dostanete do "úzkých", vyrazíme Vám okamžitě na pomoc.
 


Moc rádi se s Vámi se Všemi  potkáme u další slávy!

       Děkujeme za přízeň!                              

   

 


 

150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Dovolujeme si Vás pozvat 25.6.2022 na oslavy výročí založení SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČU Lomnice nad Popelkou

Letos je nám už 150 let!

Můžete se těšit na ukázky činnosti nejenom složek IZS

 U hasičské zbrojnice a přilehlém okolí si budete moci prohlédnout současnou i historickou techniku

  Něco k jídlu i pití u nás také najdete                                                

  Program pro děti též bude                                              

    Přijďte oslavit naše výročí s námi. TĚŠÍME SE NA VÁS!                                              

   

 


 

10.ročník Krajské soutěže JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdlantu 💪🧑‍🚒

Soutěžní družstvo se zúčastnilo Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdlantu. A jak to dopadlo? 

Máme ZLATO!yes💪

Celkové pořadí - soutěžní týmy: JSDHO Lomnice nad Popelkou

                                                    JSDHO Železný Brod

                                                    JSDHO Frýdlant

                                                    JSDHO Rokytnice nad Jizerou

                                                    JSDHO Jablonec nad Nisou - Paseky

   

VŠEM GRATULUJEME!


 

Hasič se stále něco učí a zdokonaluje 💪🧑‍🚒

Naši tři "mladší" hasiči procházejí kurzem na zásahy u dopravních nehod. 

Po teoretické výuce přišel na řadu i praktický výcvik. Gratulujeme k rozšíření odbornosti!😊

Kurz zajišťuje HZS Libereckého kraje

 

 

 

 

   

 


 

Radost z prádelny 💪🧑‍🚒😊

I chlapi mají radost z prádelny 

K čištění vybavení a výstroje používáme KTH CHEM yes

 

 

 

 

 

   

 


 

Máme dalšího velitele 💪🧑‍🚒😊

V lednu probíhalo v Liberci školení pro velitele družstev JSDH, S radostí oznamujeme, že naše jednotka má dalšího velitele 💪🧑‍🚒

Hasič v průběhu let rozšiřuje svoji odbornost. Kurz na nositele dýchaací techniky, kurz motorových pil, zásah u dopravní nehody, první pomoc a resuscitace a AED, chemické látky, strojnický kurz a nebo velitele.

GRATULUJEME Petře yes

 

 

 

 

   

 


 

VÝCVIK společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou 💪🧑‍🚒😊

V sobotu 22.11.2021 proběhl výcvik společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou. Každoroční výcvik s IDP tentokrát proběhl v naší zbrojnici.

Pomocí uměle vytvořeného kouře se podařilo vytvořit podmínky podobné reálnému zásahu.

 

 

 

 

   

 


 

GRATULUJEME!  💪🧑‍🚒😊

 

Od   9.10.2021 máme další dva nositele dýchací techniky!

Chlapům gratulujeme 💪🧑‍🚒😊

 

 

 

   

 


 

UCTĚNÍ PAMÁTKY   🏴🧑‍🚒

V neděli 19.9.ve 12:00 jsme minutou ticha a s rozblikanými auty  uctili  památku zesnulým BRATRŮM z JSDH Koryčany. Nikdy nezapomeneme. 🏴🕯 🖤

ČEST JEJICH PAMÁTCE!

 

 

 

   

 


 

DRAKIÁDA u sousedů v Nové Vsi  😊🧑‍🚒

Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves nad Popelkou Vás srdečně zve od 13:00 na drakiádu nad železniční zastávku v Nové Vsi. Občerstvení zajištěno. Vstup ZDARMA!

Vezměte své děti, vezměte vnoučata a vezměte i své rodiče, budete se mít skvěle! 😊🧑‍🚒

 

 

   

 


 

DEN ZDRAVÍ opět v Lomnici  😊🧑‍🚒

Lomničtí dětští lékaři a Komise MA21 a projektu Zdravé město opět zvou širokou veřejnost bez rozdílu věku na Den zdraví, který se uskuteční na nádvoří zámku 22. září v čase od 12.00 do 16.00.
Pro návštěvníky budou připraveny aktivity, které lehce prověří jejich zdravotní stav, ale všichni získají také náměty, kterak o své zdraví pečovat a jak pomoci svému vnitřnímu "já". Připraveno bude opět několik stanovišť, zajímavostí z oblasti zdravého životního stylu a také ukázky integrovaného záchranného systému (sanita, hasiči, policie).

Těšíme se na vás! 

Určitě dozažte! My tam budeme :)

 

   

 


 

V sobotu jsme se účastnili oslav 140.let založení  Hasičů Pecka !  😊🧑‍🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Kondiční jízdy s naší Rusalkou 🚒🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Sobotní praktické školení 😊🧑‍🚒

Včerejší teoretické a praktické školení na práci s PRO/pak.

Po ukončení školení byla provedena ještě zkouška všech agregátů. 🚒

 

 

 

   

 


 

Sobotní brigáda, úprava zeleně na pozemku 😊🧑‍🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Opakování je matkou moudrosti

 

 

Děkujeme, že pomáháte!

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Putování za lomnickým pukem

Naše technika byla  k vidění na akci, kterou pořádal Hokejový klub Lomnice nad Popelkou

😊 Putování za lomnickým pukem

 

Děkujeme za hojnou účast

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Výcvik pro nositele IDP🧑‍🚒

28.8.2021  

Pokud hasič nepoužije IDP (izolační dýchací přístroj) u zásahu, má povinnost použít ho minimálně 4x za rok při výcviku.

 

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

"JAK SE  STAVÍ SEN" 🧱🧱🧱

budeme to mít fakt krásný🙂

 

 
 
 

Čas na trochu bilancování 🚒

Polovina roku 2021 je pryč. Tak je čas na pár informací o naší činnosti. 

Do poloviny roku jsme zasahovali u 65 událostí:

19x dopravní nehoda

15x požár

12x technická pomoc

1x únik nebezpečných látek do ovzduší

5x záchrana osob a zvířat

13x ostatní

Začátek roku byl ve znamení druhé vlny onemocnění COVID -19. Jednotka prováděla dezinfekce městských budov, rozvážela ochranné pomůcky po celém okolí. Stejně tak i prováděla distribuci dezinfekce. Dále v souvislosti s nákazou  doručila  první dávky vakcín do našeho města. Do těchto činností byl postupně zapojen každý člen JSDH

Mimo jiné jste členy naší jednotky mohli potkat na dalších "frontách" boje s pandemií. Například jako: zaměstnance zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, zaměstnance zdravotnické záchranné služby Královehradeckého kraje, dobrovolníka na covidovém oddělení Nemocnice Jičín, příslušníka HZS LK, příslušníka PČR.

 V době nejhoršího stavu pandemie jsme díky Covidu museli omezit výcvik a nejrůznější školení. Omezit setkání s veřejností a celkově změnit vlastně všechno. Naučit se nové postupy, zpřísnit hygienu a mnohé další. A ani přes tyto "překážky" nebyla ani jeden den jednotka omezena, nebo vyřazena z provozu.                      

Dále náš kolektiv v průběhu roku potkala řada událostí. Do jednotky přibylo nekolik posil - a z toho máme opravdu radost  - nové krve není nikdy dost!

Bohužel nás potkala i jedna neveselá  zpráva. Onemocnění velitele jednotky. Bojuje ovšem statečně a všichni se těší, že se zase brzy vrátí k výjezdové činnosti. Do té doby se snaží jeho místo zastoupit ostatní velitelé družstev.

Pokračuje stvba naší šatny. Blíží se termín předání a my se těšíme na nové zázemí. Pokud budou vhodné podmínky, moc rádi všechny příznivce uvidíme na slavnostním předání.

Dále naší jednotku  u kolegů ve Frýdlantu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo na Krajské soutěži ve vyprošťování osob u dopravních nehod. A jak se umístili? Na skvělém DRUHÉM místě!

V posledním měsíci prvního pololetí jsme dopravili humanitární pomoc na jižní Moravu a u kolegů ve Veselé provedli ukázku vyprošťování.

Příjemnou událostí byla hromadná gratulace zasloužilým členům SDH k jejich životním jubileím.

Pomalu se vracíme do režimu výcviku a školení. Protože : KDO JE PŘIPRAVEN, NENÍ PŘEKVAPEN!

Jsme tu s Vámi každý den!

 


 

Životní jubilea v hasičárně🚒

6.7.2021 proběhla hromadná gratulace našim zasloužilým členům SDH k jejich životním jubileím. Příjemné posezení u kávy trvalo do pozdních večerních hodin 🙂

Pánům gratulujeme do dalších let hodně zdraví a životního elánu, který rozhodně ani jednomu nechyběl.

 
 
 

POMOC POSTIŽENÝM TORNÁDEM

 

Jednotka 🚒 vyrazila do obce Mikulčice. Vezeme materiální pomoc

Na pomoc obci Mikulčice bylo vybráno 61 000,-

- 5 000Kč finanční zdroje SDH
- 5 000Kč finanční zdroje JSDH
- 20 000Kč dar od soukromé osoby
- 31 000Kč vybráno mezi členy JSDH a SDH

Za tuto částku bylo pořízeno:

3x motorová pila
4x elektrocentrála
3x pilový řetěz
2x úhlová bruska
10x diamantový kotouč
6x hrábě ocelové (různá šíře)
10x lopata ocelová (různé velikosti)
3x kolečko stavební
48x rukavice pracovní
4x plachta nepromokavá s oky
15kg Hřebík stavební
15kg Hřebík lepenkový
950ks vrut (různé velikosti)
10x vědro zednické plastové
10x Savo
5x Jar
4x pytle na odpad 240l
5x koště silniční

Dále byla poskytnuta pomoc od firmy Low & Bonar:
Cca 1 tuna plachtoviny

Většina místních firem poskytla % slevu na nákup materiálu a nebo darovala materiál.

Firma Schrama, spol. s r.o.

1x elektrocentrála

Lomnické pivo poslalo na posílení několik basiček svého piva! Ať to tam chlapům uhasí žízeň v tomhle vedru.

Dar od nejmenovaných dárců.
1x motorová pila, pracovní rukavice, hřebíky, vruty, pytle na suť, sekyra malá (2ks), sekera velká (2ks), stěrka na okna, balení vody(5x), toaletní papír, savo, houbičky na nádobí, krmení pro kočky, hadry na podlahu, nádobí, kýble.

Děkujeme všem dárcům!!!

Děkujeme vedení města Lomnice nad Popelkou - oficiální profil města, které se ujalo organizace a komunikace. Vybraná oblast byla zvolena koordinátorem pomoci v oblasti zasažené tornádem.

Celková částka poskytnuté pomoci přesáhla více než 100 000Kč.

Naši vozidla jsou již na cestě, vracet se budou v pozdních hodinách dne.

Velitel jednotky je hrdý na všechny zúčastněné a vyslovuje velké "DĚKUJU" za obětavost. Stejně tak i starosta SDH.

Lomnicko je plná dobrých lidí. 🙂

 

 
 
 

 

My vám ty medajle přivezeme :)

Krajská soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod 🚒🙂 Frýdlant

Dnes  (12.6.2021) se naše družstvo s Popelkou (CAS 20) zúčastnilo Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod pro JSDH Libereckého kraje.

A jak to dopadlo?  Krásné druhé místo! Gratulace našim zástupcům 🙂

 

 
 
 

Dlouhý výjezd - 7.6.2013

Dnes je to 8 let od jednoho dlouhého výjezdu. Společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou jsem vyráželi směr Praha. Povodeň tam tenkrát způsobila spoustu škod. Zasahovali jsme v části Zbraslav. Na místě se zůstalo několik dní. Fotografie je pořízená těsně po naložení materiálu a zásob.

 

 
 
 
 

 

Nezahálíme :)

Páteční výcvik s hydraulickým vyprošťováním 🚒😊

 

    

 


 

 

Dopravní situace ve městě

Ahoj přátelé,

vnímáme složitou dopravní situaci u nás ve městě. Takže zkoušíme v rámci kondičních jízd veškeré možné cesty a cestičky. Když nás někde potkáte a bude to trochu možné, zkuste nám jako řidiči pomoci s průjezdem. Každá vteřina, cestou k místu mimořádné události, se počítá.

Děkujeme!

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Stavba šatny roste :)

už se nám ta šatna  rýsuje...

 

   

 


 

Návštěva v hasičárně

Stát se hasičem je jedním z dětských snů a někomu to vydrží do dospělosti. Takových lidí, ale časem ubylo a tak k doplnění stavů nezbývá než vyhlásit nábor. O nové členy má právě teď zájem výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Lomnice nad Popelkou, redaktor Jaroslav Hoření se vydal za jejím velitelem.  

Je dobré mít také povolení od rodiny, protože ta tím hodně trpí…
Martin Stránský, velitel lomnických dobrovolných hasičů

Pět kusů techniky včetně cisteren Popelka a Rusalka, výjezd do pěti minut a minimálně 24 osob v jednotce, to je stručná vizitka výjezdové jednotky dobrovolných hasičů z Lomnice nad Popelkou. A právě do této jednotky shánějí v Lomnici nové členy nebo členky. Pokud vás láká být aktivním dobrovolným hasičem, stačí kontaktovat velitele lomnické výjezdové jednotky Martina Stránského telefonicky nebo emailem. 

A proč být dobrovolným hasičem? Poslechněte si reportáž..

https://liberec.rozhlas.cz/je-vam-18-jste-zdravi-a-fyzicky-zdatni-budte-dobrovolnym-hasicem-8430356

 

 


 

Očkování v naší jednotce

V pondělí proběhlo očkování proti COVID 19. v naší jednotce :)

#spolecnetozvladnem 🚒

 

 

 

 

 


 

Jedno milé poděkování

Chceme se s Vámi podělit o jedno poděkování, které k nám dorazilo.

Děkujeme za novou energii do žil :)

 

 

 

 

 


 

Stavba šatny - už nám to krásně roste :)

 

 

 

 

 

 


 

Naše DA má mladšího sourozence u kolegů v nedaleké Nové Vsi :)

Přejeme hodně sil :)

 

 

 

 

 


 

První TŘI měsíce roku 2021 (výjezdy: nehody, požáry, technická pomoc) Hasiči Lomnice nad Popelkou

Co tomu říkáte? :)

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0HBIvj9K3QM

 


 

Něco se u nás děje :)

Něco se u nás děje :)

 

 

 

 

 


 

APEL VEDENÍ MĚSTA!

Apel vedení města

Upozorňujeme veřejnost na zvyšující se počet nových pozitivních případů v souvislosti s nemocí Covid-19. Vývoj v našem městě začíná připomínat situaci z podzimu loňského roku. Apelujeme a vyzýváme k důslednějšímu dodržování nastavených opatření, zejména zásady 3R (roušky, ruce, rozestupy), případně o dodržování sociální distance. Víme, že se valná většina obyvatel snaží chovat obezřetně a ohleduplně vůči ostatním. Existují však bohužel i výjimky. Pojďme být nyní společně ještě opatrnější. Prosíme, neberte toto upozornění na lehkou váhu. Situace se opravdu zhoršuje.
Společně to zvládneme ❤!

Josef Šimek, Zdeněk Rajm

 

 

 

 


 

Testování nových baterek

Dlouhodobě v používáme baterky na přilby Adalite L-10.
Firma Adalit Torches skrz dodavatele v ČR Nordstahl Servis nám umožnila testování nového typu L-30 ! 

A je to super!

 

 

 


 

Byl u nás JEŽÍŠEK!

Lomnická firma SUP opět vyhověla naším přáním a nápadům. 👍✅
A jak to dopadlo? Úžasné zpracování a výsledek!

Někdy jsou výjezdy dlouhé i několik hodin a dost se kolikrát zapotíme, promočíme nebo zašpiníme až "za ušima". Je super mít s sebou brašnu, která pojme náhradní tričko, ponožky, něco malého k snědku, osobní lékárničku a mnohem víc dle individuálních potřeb daného hasiče.

Osobní brašna, ledvinka na dlouhé pátrací akce,  zásobník energie na vichřice a tak dále.