🚒 Co se aktuálně děje v hasičském sboru 🚒

12.11.2022 - výcvik - pohyb v prostředí se sníženou viditelností 

V sobotu 12.11. proběhlo společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou každoroční výcvik. Výcvik byl  záměrem na pohyb v prostředí se sníženou viditelností. Letos nám na výcvik posloužila skladovací hala. 🤝🙂

 

 

   

 

Oslavy 90.výročí otevření školy v Lomnici nad Popelkou 🧑‍🚒 24.9.2022

Bylo nám ctí, že jsme i my mohli zajistit bezpečný průchod městem průvodu absolventů školy  při oslavách.

 

 

   

 

Školení hasičů  🧑‍🚒 23.9.2022

Dnešní školení bylo na téma:

Seznámení s podniky a jejich členitostí v působnosti naší jednotky

Konkrétně se jednalo o Domov pro osoby s poruchou autistického spektra Rváčov 

Po důkladném seznámení s budovou a areálem bylo i pro jednotku přichystané pohoštění.  Moc děkujeme :)

   

 

 

Výcvik  🧑‍🚒 21.9.2022

I o víkendu na sobě pracujeme. Tuto sobotu jsme prošli výcvikem, který simuloval podmínky nulové viditelnosti.

Naše hasičárna nám k tomuto účelu posloužila na výbornou :)

 

 

 

DEN ZDRAVÍ v Lomnici nad Popelkou 💪🧑‍🚒 14.9.2022

I my jsme se spolu s naší Popelkou  byli součástí Dne zdraví v lLomnici nad Popelkou. Počasí úplně nepřálo, ale i tak se bylo na zámku podívat dost návštěvníků, kteří si to nejen na nádvoří, kde jsme stáli my, ale i v prostorách zámku, kde byl připravený bohatý program, patřičně užili.

Tak zas za rok ahoj :)

 

   foto

 

Úklid po několikadenním zásahu v Hřensku 💪🧑‍🚒

Po úterním příjezdu z Hřenska musela začít ta nejméně populární část.

Ano,ano. Je to kompletní úklid vozidel.

Mytí, doplnění, pustit pračky atd atd 🙂
Rusalka byla taková pojízdná základna a VW T6 vozil družstva na střídání 🙂

 

 

 

 

   foto

 

POŽÁR v Hřensku 🧑‍🚒 - den po dni 24.7.- 2.8.2022

S rozsáhlým požárem Národního parku České Švýcarsko, který vypukl v neděli ráno 24.7.2022 a do čtvrtka zasáhl na 1000 hektarů, bojuje od čtvrtečního rána (28.7).i naše jednotka,společně s téměř 500 dalšími hasiči.

24.7.2022 - Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu kvůli požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko u Hřenska. V plamenech jsou asi dva hektary porostu. Na místě je 16 hasičských jednotek, požár pomáhá uhasit také policejní vrtulník a letadlo hasičské služby. Hasiči evakuovali turisty ze soutěssek

25.7.2022 - požár není pod kontrolou

26.7.2022 - kouř z rozsáhlého požáru se šíří téměř po celé republice. Oheň míří i do Německa. Krocení požáru hasičům  nejvíce ztížil vítr, kvůli němuž se plameny začaly šířit dál. V noci muselo být evakuováno asi 50 lidí z pravého břehu Kamenice.

27.7.2022 - Hoří téměř 1000 hektarů. Dopoledne sice drobně pršelo, ale hasičům vůbec nepomohlo. Oseň se stále šíří. Mezná - zde vyhořelo i několik domů. Intenzivně se hasí dvě ohniska u Vysoké Lípy a Malé Pravčické brány.

28.7.2022 - ve 4:40 vyráží CAS 30 - Rusalka s našimi hasiči směr Hřensko. Družstva se budou střídat každých 12 hodin.Nasazení je prozatím plánováno do pátečního večera. Situace ukáže. Po příjezdu provádíme jak hasební práce, tak dopravu vody na místo požářiště. Sestavili jsme velký bazén pro plnění vaků pod vrtulník . Poté se začala bránit Mezná.

29.7.2022 - likvidujeme ohniska, která ohrožují cesty okolo Hřenska. Stále plníme vaky pro vrtulníky. 

30.7.2022 - Sedmý den požáru - s ohněm bojuje celkem 750 hasičů a ti se chystají do fáze požárního útoku. Hašení však nadále komplikuje počasí a úrazy. Zranilo se 8 hasičů.. Bohužel záchranáře trápí i nezodpovědní turisté. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám se do akce nemohou zapojit letadla, z výšky tak s požárem bojovaly pouze vrtulníky.


31.7.2022 - Noc byla relativně lkidná, provádí se neustálý průzkum, kontroly požářišť, jestli nedošlo k rozhoření nových ohnisek. Nasazeno je již 900 hasičů. Přijely posily s dalšími cisternami, čtyřkolkami, čerpadly a dalším technickým vybavením. Na místě je už přes 200 cisteren. Hasiči se pohybují ve velmi náročném terénu. Celková plocha je zmenšena zhruba o pětinu. (z 3600 hektarů na 2860 hektarů)

1.8.2022 - Hasiči přes noc přeskupili síly a techniku, dojely další jednotky z celé ČR. Zasahuje 1028 hasičů, pokračují v tzv. požárním útoku. Hasičům pomáhá přes 200 automobilových cisteren, 141 další techniky, jako jsou čerpadla, čtyřkolky. Celkem je dnes nataženo 78 km hadic. Bohužel zranění pribývá - celem 56 - většinou lehkých.

2.8.2022 - pokračuje se v tzv.požárním protiútoku. Požár se podařilo lokalizovat. Stále zasahuje 1028 hasičů ve stejně intenzitě, jako dny předešlé. Plocha se změnšila zhruba na 600 hektatrů. V těžko přístupném terénu je postup pomalý, cestu si musí hasiči klestit pomocí motorových pil a využívají též horolezeckou lanovou techniku. 

Tento den okolo desáté hodiny přijíždí CAS 30 zpět do Lomnice. Z původního plánu nasazení v Hřensku na 48 hodin se protáhlo na 5 dnů. Což je i s cestou 124 hodin. 

Teď je čas si pořádně odpočinout. Rusalka fungovala téměř nonstop, družstva se v ní střídala po dvanácti hodinách.

4.8.2022 - hasiči stále bojují s požárem. Plocha je snížena na 443 hektarů. Ohniska jsou většinou v nepřístupném terénu. Tam se vydávají pěšky s vaky na zádech. 

Bohužel stále není uhašeno :(

Jak vznikla pamětní medaile k oslavám 150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Je to celkem zajímavý příběh :). Ke šťastnému konci přispělo několik náhod a my se s Vámi o ně rádi podělíme.


Slovo dalo slovo a v hlavách se zrodil nápad na pamětní medaile. Zapojilo se též  vedení města Lomnice nad Popelkou a  místní OSH Semily. Sešlo se několik návrhů a kontaktů.. Po důkladném procházení všech možností zvítězil návrh pana Bohuslava Cermana. - navrhovatele a tvůrce medailí. No a tak jsme pana Cermana nakontaktovali. Proběhlo pár důležitých formalit a informací, jakou máme představu, jak by měla ona medaile vypadat. A pak od pana Cermana  padl dotaz, kam vlastně medaile poputuje.

Starosta SDH odpověděl, že do Lomnice a v tu chvíli hlas pana Cermana pookřál. Rychle vyhrkl, že je lomnickým rodákem. Začal vzpomínat a popisovat, odkud pochází.

Při rozhovoru se líhlo několik nápadů, variant a verzí. Když v tom se pan Cerman zmínil o svém "úlovku" z nějaké aukce. Předtsavte si, že  na zadní straně je staré razítko SDH Lomnice nad Popelkou. 

No a v tu chvíli bylo jasné, jak bude naše medaile vypadat. Proběhlo malé hlasování v omezeném počtu osob, jelikož pro zbytek SDH se jednalo o překvapení..... A medaile šla do výroby

Pan Cerman osobně dorazil na oslavu našeho výročí a po svém krátkém proslovu předal starostovi SDH Lomnice nad Popelkou autorská práva k pamětní medaily.

Moc si vážíme toho, co jste pro náš sbor udělal pane Cermane, rodáku z Lomnice nad Popelkou a emeritní starosto z OSH Pardubice. 

DĚKUJEME!                      

   

 


 

A je to za námi - krásný a vydařený den "D" = 150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Tak 150 let už je za námi. Připravit den "D" bylo náročné a tak trochu hektické. Velikou odměnou pro nás byla Vaše hojná účast a i  počasí, které se během dne přeci jenom umoudřilo. Jsme moc rádi, že jsme Vás mohli vidět u nás na stanici a ukázat Vám,  jaké máme zázemí. Naše 150ti letá historie se nedá shrnou do pár vět, ale určitě naleznete,  to co hledáte , tady  na našem webu v sekci historie. Alespoň doufáme :)

Jsme rádi, že jsme mohli vidět pohromadě kolegy z HZS Libereckého kraje stanice Semily  a Jablonec n/N, HZS Královehradeckého kraje stanice Jičín, Nové Vsi nad Popelkou, Frýdlantu, Veselé, Mírové pod Kozákovem - Bělá, Bradlecké Lhoty, Holenic, Košova, Ploužnice, Pohoří, Rváčova, Stružince, Syřenova, Žďáru u Kumburka, Želech, OSH Pardubice, OSH Semily, Slané, Slané - Hořensko, Bukoviny, Holohlav, Košťálova, Libštátu, Turnova, Turnova - Daliměřic a Železného Brodu.


O hudební doprovod a moderování se postaral mistr Miloslav Midlas Turek 👍
Dále nás návštěvou poctil Český červený kříž - Semily, ZZS Královehradeckého kraje a policie. Od policie konktrétně kynologové a ukázky kriminalistické práce.
Floriána nám posvětil pan farář Sládek.
Děti ze Rváčova a Košova provedly ukázku požárního útoku.
Kamarádi z Nové Vsi nad Popelkou předvedli parničku v akci.
Představení pro děti připravil Loutkařský soubor Popelka při SVČ
O jídlo se postaral hostinec Na Ploužnici http://www.naplouznici.cz/
Pivo a limču obstaral Lomnický pivovar https://www.lomnickepivo.cz/
O fotografie se postarali pánové:
Petr Sucharda
Martina Petrášová
Lukáš Růžička


Akce se konala pod záštitou starosty města Lomnice nad Popelkou a mnoha sponzorů
Sponzoři:
Boch Jaroslav, BRONCO, CYKLO Ski Žitník, ČAO, DESMO, DIANA, DIPAK, Dontic, EMUGE, FILL - PACK, Freelom.net, Jarošík a spol, Limesa, LKV, MAS Brána do Českého ráje, Matějka, Mehler Technologies, MIZERA-STAVBY, PERM Technologies, Rydval - Elektro, Schrama, Triga MF, TM Elitex, VACEK ELEKTRO, VETREN spol, ZEOS, ZEPOS, Vilimovský, ZITEX
DĚKUJEME VÁM VŠEM!


Ovšem na místě je poděkovat hlavně našim blízkým. Žít po boku dobrovolného hasiče chce obrovskou sílu a ještě větší pochopení. Přeci jen je pořád pryč, utíká klidně i pozdě v noci za zvuku sirény, víkendy tráví v hasičárně na výcviku, nebo školení.
Pro záchranu bližního svého jsme se dobrovolně rozhodli položit i život.  Chcete říct, jaké je to tajemství mít sílu a odhodlání postavit se každému problému čelem? Podpora blízkých a přátel.
Slibujeme Vám všem, že pokud se dostanete do "úzkých", vyrazíme Vám okamžitě na pomoc.
 


Moc rádi se s Vámi se Všemi  potkáme u další slávy!

       Děkujeme za přízeň!                              

   

 


 

150 let SDH Lomnice nad Popelkou 🧑‍🚒

Dovolujeme si Vás pozvat 25.6.2022 na oslavy výročí založení SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČU Lomnice nad Popelkou

Letos je nám už 150 let!

Můžete se těšit na ukázky činnosti nejenom složek IZS

 U hasičské zbrojnice a přilehlém okolí si budete moci prohlédnout současnou i historickou techniku

  Něco k jídlu i pití u nás také najdete                                                

  Program pro děti též bude                                              

    Přijďte oslavit naše výročí s námi. TĚŠÍME SE NA VÁS!                                              

   

 


 

10.ročník Krajské soutěže JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdlantu 💪🧑‍🚒

Soutěžní družstvo se zúčastnilo Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdlantu. A jak to dopadlo? 

Máme ZLATO!yes💪

Celkové pořadí - soutěžní týmy: JSDHO Lomnice nad Popelkou

                                                    JSDHO Železný Brod

                                                    JSDHO Frýdlant

                                                    JSDHO Rokytnice nad Jizerou

                                                    JSDHO Jablonec nad Nisou - Paseky

   

VŠEM GRATULUJEME!


 

Hasič se stále něco učí a zdokonaluje 💪🧑‍🚒

Naši tři "mladší" hasiči procházejí kurzem na zásahy u dopravních nehod. 

Po teoretické výuce přišel na řadu i praktický výcvik. Gratulujeme k rozšíření odbornosti!😊

Kurz zajišťuje HZS Libereckého kraje

 

 

 

 

   

 


 

Radost z prádelny 💪🧑‍🚒😊

I chlapi mají radost z prádelny 

K čištění vybavení a výstroje používáme KTH CHEM yes

 

 

 

 

 

   

 


 

Máme dalšího velitele 💪🧑‍🚒😊

V lednu probíhalo v Liberci školení pro velitele družstev JSDH, S radostí oznamujeme, že naše jednotka má dalšího velitele 💪🧑‍🚒

Hasič v průběhu let rozšiřuje svoji odbornost. Kurz na nositele dýchaací techniky, kurz motorových pil, zásah u dopravní nehody, první pomoc a resuscitace a AED, chemické látky, strojnický kurz a nebo velitele.

GRATULUJEME Petře yes

 

 

 

 

   

 


 

VÝCVIK společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou 💪🧑‍🚒😊

V sobotu 22.11.2021 proběhl výcvik společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou. Každoroční výcvik s IDP tentokrát proběhl v naší zbrojnici.

Pomocí uměle vytvořeného kouře se podařilo vytvořit podmínky podobné reálnému zásahu.

 

 

 

 

   

 


 

GRATULUJEME!  💪🧑‍🚒😊

 

Od   9.10.2021 máme další dva nositele dýchací techniky!

Chlapům gratulujeme 💪🧑‍🚒😊

 

 

 

   

 


 

UCTĚNÍ PAMÁTKY   🏴🧑‍🚒

V neděli 19.9.ve 12:00 jsme minutou ticha a s rozblikanými auty  uctili  památku zesnulým BRATRŮM z JSDH Koryčany. Nikdy nezapomeneme. 🏴🕯 🖤

ČEST JEJICH PAMÁTCE!

 

 

 

   

 


 

DRAKIÁDA u sousedů v Nové Vsi  😊🧑‍🚒

Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves nad Popelkou Vás srdečně zve od 13:00 na drakiádu nad železniční zastávku v Nové Vsi. Občerstvení zajištěno. Vstup ZDARMA!

Vezměte své děti, vezměte vnoučata a vezměte i své rodiče, budete se mít skvěle! 😊🧑‍🚒

 

 

   

 


 

DEN ZDRAVÍ opět v Lomnici  😊🧑‍🚒

Lomničtí dětští lékaři a Komise MA21 a projektu Zdravé město opět zvou širokou veřejnost bez rozdílu věku na Den zdraví, který se uskuteční na nádvoří zámku 22. září v čase od 12.00 do 16.00.
Pro návštěvníky budou připraveny aktivity, které lehce prověří jejich zdravotní stav, ale všichni získají také náměty, kterak o své zdraví pečovat a jak pomoci svému vnitřnímu "já". Připraveno bude opět několik stanovišť, zajímavostí z oblasti zdravého životního stylu a také ukázky integrovaného záchranného systému (sanita, hasiči, policie).

Těšíme se na vás! 

Určitě dozažte! My tam budeme :)

 

   

 


 

V sobotu jsme se účastnili oslav 140.let založení  Hasičů Pecka !  😊🧑‍🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Kondiční jízdy s naší Rusalkou 🚒🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Sobotní praktické školení 😊🧑‍🚒

Včerejší teoretické a praktické školení na práci s PRO/pak.

Po ukončení školení byla provedena ještě zkouška všech agregátů. 🚒

 

 

 

   

 


 

Sobotní brigáda, úprava zeleně na pozemku 😊🧑‍🚒

Ani o víkendu nezahálíme :)

 

 

 

   

 


 

Opakování je matkou moudrosti

 

 

Děkujeme, že pomáháte!

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Putování za lomnickým pukem

Naše technika byla  k vidění na akci, kterou pořádal Hokejový klub Lomnice nad Popelkou

😊 Putování za lomnickým pukem

 

Děkujeme za hojnou účast

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Výcvik pro nositele IDP🧑‍🚒

28.8.2021  

Pokud hasič nepoužije IDP (izolační dýchací přístroj) u zásahu, má povinnost použít ho minimálně 4x za rok při výcviku.

 

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

"JAK SE  STAVÍ SEN" 🧱🧱🧱

budeme to mít fakt krásný🙂

 

 
 
 

Čas na trochu bilancování 🚒

Polovina roku 2021 je pryč. Tak je čas na pár informací o naší činnosti. 

Do poloviny roku jsme zasahovali u 65 událostí:

19x dopravní nehoda

15x požár

12x technická pomoc

1x únik nebezpečných látek do ovzduší

5x záchrana osob a zvířat

13x ostatní

Začátek roku byl ve znamení druhé vlny onemocnění COVID -19. Jednotka prováděla dezinfekce městských budov, rozvážela ochranné pomůcky po celém okolí. Stejně tak i prováděla distribuci dezinfekce. Dále v souvislosti s nákazou  doručila  první dávky vakcín do našeho města. Do těchto činností byl postupně zapojen každý člen JSDH

Mimo jiné jste členy naší jednotky mohli potkat na dalších "frontách" boje s pandemií. Například jako: zaměstnance zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, zaměstnance zdravotnické záchranné služby Královehradeckého kraje, dobrovolníka na covidovém oddělení Nemocnice Jičín, příslušníka HZS LK, příslušníka PČR.

 V době nejhoršího stavu pandemie jsme díky Covidu museli omezit výcvik a nejrůznější školení. Omezit setkání s veřejností a celkově změnit vlastně všechno. Naučit se nové postupy, zpřísnit hygienu a mnohé další. A ani přes tyto "překážky" nebyla ani jeden den jednotka omezena, nebo vyřazena z provozu.                      

Dále náš kolektiv v průběhu roku potkala řada událostí. Do jednotky přibylo nekolik posil - a z toho máme opravdu radost  - nové krve není nikdy dost!

Bohužel nás potkala i jedna neveselá  zpráva. Onemocnění velitele jednotky. Bojuje ovšem statečně a všichni se těší, že se zase brzy vrátí k výjezdové činnosti. Do té doby se snaží jeho místo zastoupit ostatní velitelé družstev.

Pokračuje stvba naší šatny. Blíží se termín předání a my se těšíme na nové zázemí. Pokud budou vhodné podmínky, moc rádi všechny příznivce uvidíme na slavnostním předání.

Dále naší jednotku  u kolegů ve Frýdlantu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo na Krajské soutěži ve vyprošťování osob u dopravních nehod. A jak se umístili? Na skvělém DRUHÉM místě!

V posledním měsíci prvního pololetí jsme dopravili humanitární pomoc na jižní Moravu a u kolegů ve Veselé provedli ukázku vyprošťování.

Příjemnou událostí byla hromadná gratulace zasloužilým členům SDH k jejich životním jubileím.

Pomalu se vracíme do režimu výcviku a školení. Protože : KDO JE PŘIPRAVEN, NENÍ PŘEKVAPEN!

Jsme tu s Vámi každý den!

 


 

Životní jubilea v hasičárně🚒

6.7.2021 proběhla hromadná gratulace našim zasloužilým členům SDH k jejich životním jubileím. Příjemné posezení u kávy trvalo do pozdních večerních hodin 🙂

Pánům gratulujeme do dalších let hodně zdraví a životního elánu, který rozhodně ani jednomu nechyběl.

 
 
 

POMOC POSTIŽENÝM TORNÁDEM

 

Jednotka 🚒 vyrazila do obce Mikulčice. Vezeme materiální pomoc

Na pomoc obci Mikulčice bylo vybráno 61 000,-

- 5 000Kč finanční zdroje SDH
- 5 000Kč finanční zdroje JSDH
- 20 000Kč dar od soukromé osoby
- 31 000Kč vybráno mezi členy JSDH a SDH

Za tuto částku bylo pořízeno:

3x motorová pila
4x elektrocentrála
3x pilový řetěz
2x úhlová bruska
10x diamantový kotouč
6x hrábě ocelové (různá šíře)
10x lopata ocelová (různé velikosti)
3x kolečko stavební
48x rukavice pracovní
4x plachta nepromokavá s oky
15kg Hřebík stavební
15kg Hřebík lepenkový
950ks vrut (různé velikosti)
10x vědro zednické plastové
10x Savo
5x Jar
4x pytle na odpad 240l
5x koště silniční

Dále byla poskytnuta pomoc od firmy Low & Bonar:
Cca 1 tuna plachtoviny

Většina místních firem poskytla % slevu na nákup materiálu a nebo darovala materiál.

Firma Schrama, spol. s r.o.

1x elektrocentrála

Lomnické pivo poslalo na posílení několik basiček svého piva! Ať to tam chlapům uhasí žízeň v tomhle vedru.

Dar od nejmenovaných dárců.
1x motorová pila, pracovní rukavice, hřebíky, vruty, pytle na suť, sekyra malá (2ks), sekera velká (2ks), stěrka na okna, balení vody(5x), toaletní papír, savo, houbičky na nádobí, krmení pro kočky, hadry na podlahu, nádobí, kýble.

Děkujeme všem dárcům!!!

Děkujeme vedení města Lomnice nad Popelkou - oficiální profil města, které se ujalo organizace a komunikace. Vybraná oblast byla zvolena koordinátorem pomoci v oblasti zasažené tornádem.

Celková částka poskytnuté pomoci přesáhla více než 100 000Kč.

Naši vozidla jsou již na cestě, vracet se budou v pozdních hodinách dne.

Velitel jednotky je hrdý na všechny zúčastněné a vyslovuje velké "DĚKUJU" za obětavost. Stejně tak i starosta SDH.

Lomnicko je plná dobrých lidí. 🙂

 

 
 
 

 

My vám ty medajle přivezeme :)

Krajská soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod 🚒🙂 Frýdlant

Dnes  (12.6.2021) se naše družstvo s Popelkou (CAS 20) zúčastnilo Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod pro JSDH Libereckého kraje.

A jak to dopadlo?  Krásné druhé místo! Gratulace našim zástupcům 🙂

 

 
 
 

Dlouhý výjezd - 7.6.2013

Dnes je to 8 let od jednoho dlouhého výjezdu. Společně s Hasiči Nová Ves nad Popelkou jsem vyráželi směr Praha. Povodeň tam tenkrát způsobila spoustu škod. Zasahovali jsme v části Zbraslav. Na místě se zůstalo několik dní. Fotografie je pořízená těsně po naložení materiálu a zásob.

 

 
 
 
 

 

Nezahálíme :)

Páteční výcvik s hydraulickým vyprošťováním 🚒😊

 

    

 


 

 

Dopravní situace ve městě

Ahoj přátelé,

vnímáme složitou dopravní situaci u nás ve městě. Takže zkoušíme v rámci kondičních jízd veškeré možné cesty a cestičky. Když nás někde potkáte a bude to trochu možné, zkuste nám jako řidiči pomoci s průjezdem. Každá vteřina, cestou k místu mimořádné události, se počítá.

Děkujeme!

✅ 🤝🧑‍🚒

   

 


 

Stavba šatny roste :)

už se nám ta šatna  rýsuje...

 

   

 


 

Návštěva v hasičárně

Stát se hasičem je jedním z dětských snů a někomu to vydrží do dospělosti. Takových lidí, ale časem ubylo a tak k doplnění stavů nezbývá než vyhlásit nábor. O nové členy má právě teď zájem výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Lomnice nad Popelkou, redaktor Jaroslav Hoření se vydal za jejím velitelem.  

Je dobré mít také povolení od rodiny, protože ta tím hodně trpí…
Martin Stránský, velitel lomnických dobrovolných hasičů

Pět kusů techniky včetně cisteren Popelka a Rusalka, výjezd do pěti minut a minimálně 24 osob v jednotce, to je stručná vizitka výjezdové jednotky dobrovolných hasičů z Lomnice nad Popelkou. A právě do této jednotky shánějí v Lomnici nové členy nebo členky. Pokud vás láká být aktivním dobrovolným hasičem, stačí kontaktovat velitele lomnické výjezdové jednotky Martina Stránského telefonicky nebo emailem. 

A proč být dobrovolným hasičem? Poslechněte si reportáž..

https://liberec.rozhlas.cz/je-vam-18-jste-zdravi-a-fyzicky-zdatni-budte-dobrovolnym-hasicem-8430356

 

 


 

Očkování v naší jednotce

V pondělí proběhlo očkování proti COVID 19. v naší jednotce :)

#spolecnetozvladnem 🚒

 

 

 

 

 


 

Jedno milé poděkování

Chceme se s Vámi podělit o jedno poděkování, které k nám dorazilo.

Děkujeme za novou energii do žil :)

 

 

 

 

 


 

Stavba šatny - už nám to krásně roste :)

 

 

 

 

 

 


 

Naše DA má mladšího sourozence u kolegů v nedaleké Nové Vsi :)

Přejeme hodně sil :)

 

 

 

 

 


 

První TŘI měsíce roku 2021 (výjezdy: nehody, požáry, technická pomoc) Hasiči Lomnice nad Popelkou

Co tomu říkáte? :)

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0HBIvj9K3QM

 


 

Něco se u nás děje :)

Něco se u nás děje :)

 

 

 

 

 


 

APEL VEDENÍ MĚSTA!

Apel vedení města

Upozorňujeme veřejnost na zvyšující se počet nových pozitivních případů v souvislosti s nemocí Covid-19. Vývoj v našem městě začíná připomínat situaci z podzimu loňského roku. Apelujeme a vyzýváme k důslednějšímu dodržování nastavených opatření, zejména zásady 3R (roušky, ruce, rozestupy), případně o dodržování sociální distance. Víme, že se valná většina obyvatel snaží chovat obezřetně a ohleduplně vůči ostatním. Existují však bohužel i výjimky. Pojďme být nyní společně ještě opatrnější. Prosíme, neberte toto upozornění na lehkou váhu. Situace se opravdu zhoršuje.
Společně to zvládneme ❤!

Josef Šimek, Zdeněk Rajm

 

 

 

 


 

Testování nových baterek

Dlouhodobě v používáme baterky na přilby Adalite L-10.
Firma Adalit Torches skrz dodavatele v ČR Nordstahl Servis nám umožnila testování nového typu L-30 ! 

A je to super!

 

 

 


 

Byl u nás JEŽÍŠEK!

Lomnická firma SUP opět vyhověla naším přáním a nápadům. 👍✅
A jak to dopadlo? Úžasné zpracování a výsledek!

Někdy jsou výjezdy dlouhé i několik hodin a dost se kolikrát zapotíme, promočíme nebo zašpiníme až "za ušima". Je super mít s sebou brašnu, která pojme náhradní tričko, ponožky, něco malého k snědku, osobní lékárničku a mnohem víc dle individuálních potřeb daného hasiče.

Osobní brašna, ledvinka na dlouhé pátrací akce,  zásobník energie na vichřice a tak dále.