1.2.2023

MĚSTYS LIBŠTÁT

Od pana starosty městyse Libštát Pavla Janaty jsme dostali poděkování za mimořádné a obětavé nasazení při zdolávání požáru domu s pečovatelskou službou v Libštátě 9.-10.12.2022

Děkujeme!

26. 6. 2013

APROPO

7.-9. 6. 2013

Pomoc při povodních v Praze

25. 3. 2013

Dopravní nehoda - Chlum pod Táborem

Jednotka vyjela vyprostit zapadlý osobní automobil pod penzionem Tábor, který sjel na zledovatělé vozovce mimo komunikaci, a hrozilo jeho převrácení. Vozidlo vyproštěno pomocí navijáku na RZA Nissan Patrol. Spolupráce s HZS Semily a PČR.

3. 7. 2012

Požár obývacího pokoje v rodinném domě, Nová Ves n.P.

Jednotka vyjela na požár  obývacího pokoje v rodinném domě, který způsobil blesk. Na likvidaci požáru byly nataženy 1B a 2C proudy a provedeno odvětrání celého domu. Spolupráce s HZS Semily, SDH Nová Ves n. Pop., ZZS a PČR.

3. 8. 2010

Pomoc při povodních ve Frýdlantě

13. 06. 2009

Při požáru ubytovny se zranilo osm lidí. Hasiči je zachránili dírou ve střeše

Požár rekreační chalupy v Rovensku pod Troskami byl ohlášen na operační středisko HZS Libereckého kraje dnes 13. 6. 2009 v půl sedmé ráno.

Hasiči na místě našli hořící jednopatrovou dřevěnou chatu ve stráni. V době příjezdu prvních jednotek byly již dvě osoby z chaty venku v ošetření záchranářů zdravotnické služby. Podle jejich informací se v chatě mělo nacházet dalších 6 osob. Velitel zásahu si na místo vyžádal další posily, dobrovolné hasiče z Lomnice nad Popelkou a z Turnova.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu před 9 hodinou. Hasiči prohledali celou chatu a vyloučili výskyt dalších osob. Podle informací velitele zásahu transportoval vrtulník letecké záchranné služby dvě osoby v kritickém stavu do nemocnice. Další byly odvezeny sanitními vozy.

Krátce po půl desáté byl požár uhašen.