112. 30.9.2021 - POŽÁR

Semily
🔥Požár stropní konstrukce výrobní haly🔥
Dnes v brzkých ranních hodinách přijalo Krajské operační a informační středisko HZS LK informaci o požáru stropu výrobní haly v Semilech, Podmoklicích, Bavlnářské ulici.
Hasiči po příjezdu na místo události odpojili přívody elektrické energie a plynu do objektu. Z ohroženého prostoru požárem vynesli několik tlakových lahví. Velitel zásahu na místě události zřídil štáb a místo rozdělil na dva bojové úseky a jeden pro odčerpávání hasební vody. Přímý přístup ke skrytým ohniskům z vrchního patra nebyl možný, a proto byly postupně nasazeny do boje s požárem i 3 speciální hasicí a řezací zařízení CCS Cobra a hasiči pomocí motorových řetězových a kotoučových pil i ženijního nářadí rozebírali podlahu v druhém nadzemním podlaží. K zabránění šíření požáru použili i pěnu, kterou aplikovali do dutin v místech, kam by se mohl požár rozšířit. Celodenní zásah si vyžádal střídání jednotek, doplňování vzduchu v tlakových lahvích a stravu, kterou zajistili zástupci města Semily. Lokalizaci nahlásil velitel zásahu okolo 15. hodiny. Další téměř tři hodiny hasiči pokračovali v hledání a dohašování skrytých ohnisek. Velitel zásahu nařídil dohled nad požářištěm do zítřejšího rána. Místo bude kontrolovat místní jednotka.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK ze stanic Semily, Jilemnice, Liberec a Turnov, dále jednotky SDH obcí Semily, Košťálov, Benešov u Semil, Lomnice nad Popelkou, Libštát, Koberovy, Železný Brod, Turnov, Karlovice, Hrubá Skála, Příšovice
Zdroj: HZS LK👇

111. 29.9.2021 - ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ

Jednotka byla vyslána k nahlášenému úniku nebezpečných látek do ovzduší. Ve všech patrech panelového domu je cítit plyn
CAS 20 Tatra Terrno, CAS 30 Tatra Terrno

110. 24.9.2021 - POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Semily 🔥
V  ranních hodinách zasahovalo v Semilech, Benešovské ulici pět jednotek PO u požáru nevyužívané, částečně roubené, chalupy. Objekt byl požárem zasažen v celém rozsahu. K hašení hasiči nasadili postupně 4 vodní proudy. Pro dostatečné zásobování hasební vodou bylo na řece Jizeře v Semilech zřízeno čerpací stanoviště. Škodu vyšetřovatel příčin požáru předběžně stanovil na 2 000 000 Kč a příčina vzniku požáru je v šetření PČR.
Na místě zasahovaly jednotky: stanice HZS Semily a JSDHO Semily, Košťálov, Lomnice nad Popelkou a Železný Brod.
Zdroj: HZS LK

109. 23.9.2021 - POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Stružinec 🔥
🔥Požár garáže ve Stružinci🔥
V 1:29 hod. byl na krajské operační středisko nahlášen požár garáže v obci Stružinec na Semilsku. Uvnitř se nacházel osobní automobil a motocykl, které hasiči vytlačili mimo objekt garáže, tak aby nedošlo k jejich dalšímu poškození požárem. Dále vynesli dvě tlakové lahve s propan-butanem. Hasiči museli z důvodu blízkosti hořící garáže ochlazovat i přilehlý rodinný dům. Požár se podařilo lokalizovat během půl hodiny od jeho nahlášení. Za pomoci termokamery vyhledávali hasiči skrytá ohniska k jejich následnému dohašení. Likvidace požáru byla nahlášena v 2:34 hod. Výše škody je předběžně odhadnuta na 300.000 Kč, uchráněné hodnoty ve výši 2.000.000 Kč.

Na místě zasahovali hasiči ze stanice HZS Semily a JSDH obcí Lomnice nad Popelkou a Stružince.

Zdroj: HZS Libereckého kraje

CAS 20 Tatra Terrno, CAS 30 Tatra Terrno

108.  16.9.2021 - ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT

Dne 16.9. ve 2:55 byla jednotka povolána do domu s pečovatelskou službou. Jednalo se o pomoc seniorce v nouzi.
DA Volkswagen Transporter T6

107.  15.9.2021 - TECHNICKÁ POMOC - LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU

Jednotka byla vyslána k likvidaci obtížného hmyzu
CAS 30 Tatra Terrno

106. 13.9.2021 - DOPRAVNÍ NEHODA

Nová Ves nad Popelkou
Jednotka byla vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu, které narazilo do rodinného domu.

105. 8.9.2021 - DOPRAVNÍ NEHODA

Stružinec
Jednotka byla vyslána k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Bylo však třeba uklidit vozovku po úniku provozních kapalin

104. 6.9.2021 - TECHNICKÁ POMOC - Likvidace obtížného hmyzu

Jednotka byla vyslána k odstranění hnízda obtížného hmyzu
DA Volkswagen Transporter T6

103. 3.9.2021- ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - AED

Popis zásahu...

102. 3.9.2021 - ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - AED

Jednotka byla dnes vyslána k záchraně osoby pomocí AED(Automatizovaný externí defibrilátor, *viz.).