38. 31.5.2024 - POŽÁR průmyslové objekty

Jednotka vyjela dne 31.5. v 15:30 k požáru zařízení v průmyslové firmě. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k zahoření měkké filtrace. Společně s HZS Libereckého kraje; CHS Semily jsme provedli rozebrání ventilátoru, ve kterém došlo ke vznícení prachu. Událost se obešla bez zranění.
-CAS 30
+HZS Libereckého kraje; CHS Semily
+JSDH Nová Ves nad Popelkou
+JSDH Libštát
CAS 20, CAS 30

37. 28.5.2024 - TECHNICKÁ POMOC

Jednotka vyjela dne 28.5. ve 20:17, na žádost ZZS k transportu pacienta.
+HZS Libereckého kraje; CHS Semily

36. 25.5.2024 - ZÁCHRANA OSOB

Lomnice nad Popelkoiu
Jednotka byla dnes ve 12:22 vyslána k záchraně osoby pomocí AED(Automatizovaný externí defibrilátor, *viz.).
VEA

35. 22.5.2024 - ZÁCHRANA ZVÍŘAT

Jednotka vyjela dne 22.5. ve 21:42, k záchraně kočky z výšky. Po průzkumu bylo zjištěno, že se nachází na římse u okna 2. nadzemního podlaží. Pomocí nastavovacích žebříků jsme se ke kočce dostali a snesli ji na zem, poté byla předána majitelce.

34. 22.5.2024 - DOPRAVNÍ NEHODA

Jednotka vyjela dne 22.5. v 16:39, k dopravní nehodě osobního automobilu. Po průzkumu na místě bylo zjištěno, že se nachází mimo komunikaci a osoba je již venku. Událost se obešla bez zranění.

33. 21.5.2024 - POŽÁR - Taktické cvičení

Dne 21.5. jsme vyjeli k taktickému cvičení do obce Košťálov, kde dle scénáře došlo k zahoření v PC učebně.
V objektu se nacházelo celkem 84 osob, které byly pomocí výškové techniky a vyváděcích masek evakuovány. Naše jednotka se taktéž zapojila do průzkumu a následné evakuace osob.
Nejprve nám bylo za úkol velitelem zásahu provést průzkum 1. podzemního podlaží, kde se v kuchyni nacházela osoba. Tu jsme nalezli a vyvedli.
Poté jsme z 2. nadzemního podlaží vyvedli osoby, které byly vlivem silného zadýmení chodby “odříznuty” od úniku z budovy.
Cílem taktického cvičení bylo provést hasební zásah v prostorách ZŠ, následně prohledat prostor celé budovy a detektovat případné nebezpečné prostředí. Následně po lokalizaci požáru odvětrat budovu přirozně, poté nuceně přetlakovým ventilátorem. Zdolávání požáru v budově, kde se nachází větší počet dětí školního věku.

32. 17.5.2024 - POŽÁR výškové budovy

Semily
Dne 17.5. ve 20:24 byl jednotce vyhlášen poplach. Vyjeli jsme do Semil, k požáru budovy. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka HZS Libereckého kraje; CHS Semily a jednotky z přilehlého okolí. Po dohodě s velitelem zásahu jsme setrvali na místě, pro případné střídání zasahujících. Poté jsme se vrátili na základnu.
+JSDH Semily
+JSDH Benešov u Semil

31. 16.5.2024 - DOPRAVNÍ NEHODA - vyproštění osob

Bradlecká Lhota
Jednotka vyjela dne 16.5. v 11:18 k dopravní nehodě nákladního automobilu do obce Bradlecká Lhota. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka HZS Královéhradeckého kraje; CHS Jičín a ZZS, která měla řidiče ve své péči. Společně s jednotkou HZS Libereckého kraje; CHS Semily jsme pomocí sorpčních hadů zachytávali úniky provozních kapalin. Doprava byla po dobu zásahu řízena kyvadlově.
+JSDH Bradlecká Lhota

30. 13.5.2024 - TECHNICKÁ POMOC - odstranění stromu

Bradlecká Lhota
Jednotka vyjela dne 13.5. v 15:38 ke stromu hrozícím pádem na komunikaci. Po příjezdu byl strom za pomocí motorové pily odstraněn. Doprava byla po dobu zásahu řízena kyvadlově.

+JSDH Bradlecká Lhota.

17::20

29. 10.5.2024 - TECHNICKÁ POMOC - likvidace hmyzu

10.5.2024 vyjela jednotka k likvidaci bodavého hmyzu do mateřské školky.

DA

Galerie: Foto ilustrační

28. 9.5.2024 - DOPRAVNÍ NEHODA

Stružinec - Tuháň

Druhý výjezd dne 9.5. byl vyhlášen v 18:47. Vyjeli jsme k dopravní nehodě do katastru obce Tuhaň. Po příjezdu na místo události zasahovala jednotka HZS Libereckého kraje; CHS Semily. Na místě jsme společně kyvadlově řídili dopravu. Poté byla naše jednotka po domluvě s velitelem zásahu odeslána zpět na základnu.
CAS 30

27.. 9.5.2024 - DOPRAVNÍ NEHODA - uvolnění komunikace, odtažení

Libštát
Jednotka zasahovala dne 9.5. od 14:57 do 21:05 v obci Libštát u dopravní nehody, kde traktor natazil do rodinného domu . V době dopravní nehody se v domě nikdo nenacházel. Rodinný dům hasiči odpojili od energií, traktor zajistili proti dalšímu pohybu, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.
+HZS Libereckého kraje; CHS Liberec, CHS Semily
+HZSp ŠKODA a.s. Mladá Boleslav

26. 6.5.2024 - DOPRAVNÍ NEHODA

Kněžnice
Dne 6.5. ve 12:11 jsme vyjeli do obce Kněžnice, k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka HZS KHK; CHS Jičín a ZZS, která měla v péči zraněnou osobu. Na místě jsme společně zasypali úniky provozních kapalin. Doprava byla během zásahu řízena kyvadlově objízdnou trasou.
+ZZS Královéhradeckého kraje

25. 5.5..2024 - DOPRAVNÍ NEHODA

Jednotka vyjela k dopravní nehodě OA, které skončilo mimo komunikaci.+ HZS LK CHS Semily, PČR, ZZS a LZS
U nehody byla potřeba i pomoc LZS

24. 1.5.2024 - POŽÁR

Kněžnice
Druhý výjezd tento den byl jednotce vyhlášen v 18:53. Vyjeli jsme do obce Kněžnice, k doutnající hromadě 10x10m po pálení, bez dozoru. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka Železnice a HZS Královéhradeckého kraje.
+JSDH Kněžnice
+JSDH Železnice

23. 1.5.2024 - TECHNICKÁ POMOC

První máj byl ve znamení větru a takj ednotka vyjela ke stromu, který hrozil pádem na silnici. Strom byl za použití motorové pily pokácen a ženijní technikou jsme strhali větvě, které hrozily dalším pádem. Provoz byl po dobu zásahu řízen kyvadlově.

: